Muğla'da gözaltına alınan 9 kişi tutuklandı

Muğla'da gözaltına alınan 9 kişi tutuklandı.10817
  • Giriş : 21.08.2007 / 23:29:00

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, terör örgütü PKK ile ilişkisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 9'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçen hafta cuma günü Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile eş zamanlı Gümüşlük, Konacık, Turgutreis, Yalıkavak ve Bodrum'da bazı ev ve iş yerlerine operasyon düzenlemişti.

Operasyon, İstanbul'da yakalanan ve PKK terör örgütü sempatizanı ve bombacısı olduğu ileri sürülen zanlının sorgulamasının ardından verdiği ifadeler sonrasında gerçekleştirilmişti. Operasyonda 18 kişi gözaltına alındı. Şahısların ev ve iş yerlerinde yasa dışı kitap, dergi ve
gazetelere el konuldu.

Aralarında kapatılan HADEP'in eski yöneticilerinin de bulunduğu 18 kişi gözaltına alındıktan sonra operasyonun devam eden bölümünce 4 kişi daha gözaltına alınarak Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Zanlıların sorgusunun ardından 13'ü serbest bırakıldı, 9'u ise Bodrum Adliyesine getirildi.

Zanlılar adliyenin alt giriş katından içeriye girdi. Savcılıkça dosya incelenerek gerekli işlemleri tamamlanan zanlılar tutuklama talebiyle sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Zanlıların avukatları adliye çıkışında dosyada gizlilik kararı olduğu gerekçesiyle açıklama yapmadı. Midibüse bindirilirken zafer işareti yapan zanlıların yakınları da ıslık çalarak "Sizinle gurur duyuyoruz" dedi. Bu arada "Faşizme karşı omuz omuza" sloganı atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious