Muğla'da trafik kazası: 8 yaralı

Muğla'da trafik kazası: 8 yaralı.16331
  • Giriş : 05.08.2008 / 11:13:00

Muğla'nın Fethiye ilçesinde freni boşalan bir kamyon, tur minibüsüne çarptı. Çarpmanın etkisi ile tur minibüsünde bulunan Hollandalı 6 turist ve kamyonda bulunan 2 kişi yalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kaza sonrasında, sağ kolu kopan Celal Kamaş (43) 112 Acil Servis ambulansı ile Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Fethiye Ölüdeniz'de tatilini tamamlayan Dursberger ve Breyer aileleri, sabah 08.00 sularında ülkelerine dönmek için HST Travel Acentesi'ne ait araçla Dalaman Havalimanı'na gitmek için kaldıkları otelden yola çıktı. Saat 11.00'de Dalaman Havalimanı'ndan ülkeleri Hollanda'ya hareket edecek olan kafileyi taşıyan tur minibüsü, Taşyaka Mahallesi'ndeki kırmızı ışıklarda durdu. Bu arada, Sabri Korkut'un kullandığı 35 EHB 55 plakalı kamyonun freni boşaldı ve hızla gelerek tur otobüsüne arkadan çarptı. Çarpmanın etkisi ile minibüs 25 metre sürüklenerek karşı şeritteki refüje çarparak takla attı. Minibüse çarpan kamyon ise çarpmanın ardından takla atarak yan yattı.

Kaza sonrasında kamyon sürücüsü Sabri Korkut (49) ve yine kamyonda bulunan Celal Kamaş (43) 112 Acil Servis ambulansı ile Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sağ kolu kopan Celal Kamaş'ın durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Öte yandan, tur minibüsünde bulunan Dursberger ve Breyer aileleri olay yerine gelen başka bir ambulansta ayakta tedavi edildi. Ülkelerine dönmek üzereyken yaşadıkları kaza ile sarsılan Hollandalı turistlerin korkuları yüzlerine yansıdı. Sürekli birbirlerine sarılarak kendilerini teselli etmeye çalışan turistler, başka bir araçla Dalaman Havalimanı'na sevk edildi.

Turistleri taşıyan minibüsün sürücüsü Metin Karadere, kaza anında yaşadıklarını anlattı. Karadere, kendilerinin kırmızı ışıkta durdukları sırada arkadan gelen kamyonun kendilerine çarptığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*