Muğla'da yağış etkisini gösterdi

Muğla'da yağış etkisini gösterdi.11000
  • Giriş : 18.11.2008 / 14:34:00

Muğla ve ilçelerinde etkili olan yağmur ve şiddetli rüzgar yaşamı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde son 5.5 saatte metrekareye 14 kilogram yağış düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Muğla ve ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla devam eden yağış, kent merkezinde ulaşımı olumsuz etkiledi. Trafik ekipleri ulaşımın aksadığı noktalarda tepe lambalarını yakarak sürücüleri, yönlendirdi. Muğla Yatağan kara yolunda etkili olan sis ise görüş mesafesinin 20 metreye kadar düşmesine neden oldu.

Muğla Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kent merkezinde son 5.5 saatte metrekareye 14 kilogram yağış düştüğünü ve yağışlı havanın bölgede hafta sonuna kadar etkili olacağını kaydettiler.

-MARMARİS'TE BALIKÇI TEKNESİ BATTI-

Marmaris'te de yaklaşık yarım saat etkili olan yağış ve zaman zaman şiddetini artıran rüzgar, yat limanında demirli bulunan balıkçı teknelerinin su almasına neden oldu. Limanın Azmakbaşı mevkisinde demirli bulunan bir balıkçı teknesi, su alarak battı. Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik ekipleri, balıkçıları denize açılmamaları konusunda uyarıyor.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri de hava sıcaklığının 19 derece olarak ölçüldüğü ilçede, yağışlı havanın gün boyunca etkili olacağını kaydettiler.

İlçede tatil yapan turistler ise yağmura aldırış etmeden sahilde yürüyüş yaptığı ve balık tuttuğu gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*