Muğla'da yangın kısmen kontrolde

Muğla'da yangın kısmen kontrolde.11517
  • Giriş : 26.08.2008 / 10:17:00

Muğla Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, orman yangınının kısmen kontrol altına alındığını belirterek, 100 hektarlık alan ile 6 arazöz ve bir iş makinasının zarar gördüğünü bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Muğla'nın yılanlı bölgesi Kozaağaç, Kırıkalan ve Eskialan mevkilerinde çıkan orman yangınının gece boyunca ekiplerin müdahalesi sonucunda kısmen kontrol altına alındığını, dün alevler arasında kalanların helikopterler yardımıyla güçlükle kurtarıldığını kaydetti.

İbrahim Aydın, şunları söyledi:

''Yangın nedeniyle bölgedeki köylerde herhangi bir zarar söz konusu değil, ekiplerimiz helikopterler olmamasına rağmen gece boyunca başarılı bir çalışma yaptılar. Yangına şu anda 100 arazöz, 20 dozer ve 500'den fazla orman işçisiyle karadan, 8 helikopterle de havadan müdahale ediyoruz''

Bu arada, Muğla Valisi Ahmet Altıparmak incelemelerde bulunduğu yangın bölgesinde, söndürme çalışmalarına katılan işçilerle görüştü ve yetkililerden bilgi aldı.

Yangın bölgesine gelen AK Parti Muğla milletvekilleri, Yüksel Özden, Mehmet Hıdır ve MHP Muğla Milletvekili Metin Ergün de bölgede yaşayan vatandaşlarla görüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*