Muğla'da 'Yüksek Gerilim' operasyonu

Muğla'da 'Yüksek Gerilim' operasyonu.8556
  • Giriş : 02.04.2009 / 12:33:00

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Yüksek Gerilim" adlı operasyonda, sahte belge düzenleyerek ihaleye fesat karıştırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerince altı ay süren çalışmanın ardından Ankara, Sivas, Muğla ve Marmaris'te eşzamanlı operasyon düzenlendi. TEDAŞ'ın 2007 yılında Muğla'da açtığı arıza bakım onarım işi ihalesine sahte belge düzenlemek suretiyle fesat karıştırdığı iddia edilen M.R. (50), Y.R. (40), G.R. (45) ve İ.S. (49) gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte 68 sahte EKAT (Elektrikli Kuvvetli Akım Tesislerinde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzni) belgesi, sahte belgelerin hazırlandığı beş bilgisayar ve çok sayıda evraka incelenmek üzere el konuldu.

Emniyette ifadeleri alınan zanlılar, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, resmî evrakta sahtecilik ve ihaleye fesat karıştırmak iddialarıyla adliyeye sevk edildi.

EKAT BELGESİ

EKAT belgesi meslek lisesi elektrik ve elektronik bölümleri, meslek yüksekokulu elektrik bölümünden mezun olanlar veya çıraklık eğitim merkezlerinden ustalık belgesi alanlara, TEDAŞ Performans Yönetimi Dairesi Başkanlığı'nca 2 bin 500 lira karşılığında ve üç haftalık eğitimde başarılı olanlara veriliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*