Muğla'daki yangın hala devam ediyor

Muğla'daki yangın hala devam ediyor.20627
  • Giriş : 26.08.2008 / 08:13:00
  • Güncelleme : 26.08.2008 / 08:48:30

Muğla'da çıkan ikinci orman yangını kontrol altına alınamadı. Şu ana kadar 200 hektarlık orman alanı zarar gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla il merkezinin Yılanlı mevkiinde çıkan orman yangını sürüyor. Yılanlı bölgesinin Eskialan mevkiinde kızılçam ve karaçam ağaçlarının bulunduğu alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını söndürme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Canla başla yangını söndürmeye çalışan orman işçileri zaman zaman tehlikeli anlar yaşıyor.

Muğla'da çıkan iki ayrı orman yangınında şu ana kadar 200 hektarlık orman alanının zarar gördüğü belirtildi. Yılanlı mevkiinde çıkan ikinci yangının henüz kortrol altına alınamadığını ifade eden yetkililer, yangını söndürme çalışmalarına çevre il ve ilçelerden çok sayıda yangın söndürme ekibinin katıldığını açıkladı.

Bu arada, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), yaralanan ve dumandan etkilenen işçilere tıbbi müdahalede bulunulabilmesi için yangın bölgesinde üç adet çadır kurdu.

Yangın, Kozağaç, Kırıkalan ve Eskialan mevkilerinde devam ediyor. Havanın rüzgarlı ve arazinin sarp oluşu sündürme çalışmalarını sekteye uğratıyor. Yangında, 3 arozöz alevlerin arasında kalarak zarar gördü. Alevlerin tehdit ettiği iki mahalle boşaltıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*