Muğla'daki yangın kontrol altına alınamıyor

Muğla'daki yangın kontrol altına alınamıyor.20627
  • Giriş : 25.08.2008 / 20:16:00

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak, ildeki orman yangınıyla ilgili olarak;

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Yangın, bir köyümüzün 2 mahallesini tehdit ediyor. Yangın riski nedeniyle bir mahalle boşaltıldı" dedi.

Yangın bölgesine gelen Ahmet Altıparmak, incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı. Altıparmak, bölgeye takviye olarak çok sayıda iş makinesi ve su tankeri gönderildiğini söyledi.

Altıparmak, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının sürdüğünü belirterek, "Ekiplerimiz yangına yoğun şekilde müdahale ediyor. Yangında can kaybı söz konusu değil. İlk tespitlerimize göre 6 arazöz ve 1 iş makinesi tamamen yandı" diye konuştu.

Yangının, bölgedeki bir köyün 2 mahallesini tehdit ettiğini ifade eden Altıparmak, "Yangın riski nedeniyle bir mahalle tamamen boşaltıldı. Dumandan etkilenen ve yaralanan işçilere ilk müdahale ambulanslarda yapılıyor" dedi.

Altıparmak, yangının yaklaşık 30 hektarlık alanda etkili olduğunu, arazinin engebeli olmasının yangına müdahaleyi güçleştirdiğini bildirdi.

Öte yandan, yangının yaklaştığı mahallelerde yaşayan vatandaşlar, görevliler yardımıyla evlerini boşaltıyor. Bölgede çok sayıda ambulans hazır bekletiliyor. Jandarma, vatandaşların yangın bölgesine girişine izin vermiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*