Muğla'daki yangında 2 kişiden haber yok

Muğla'daki yangında 2 kişiden haber yok.12636
  • Giriş : 25.08.2008 / 21:30:00

Arazözün şoförü Durmuş Yeşil, 2 arkadaşlarından haber alamadıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manisa Orman İşletme Müdürlüğü Saruhanlı İşletme Şefliği'ne ait arazözün şoförü olan Durmuş Yeşil, yangın bölgesinin içinde 500 metre kadar aşağı inerek söndürme çalışması yaptıklarını belirterek, ekip arkadaşlarının bir anda alevlerin içinde kaldığını söyledi.

Son ana dek aracın otomatik soğutma sistemini çalıştırdığını ve arkadaşlarımla telsiz irtibatını koparmadığını ifade eden Yeşil, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yaklaşık 1 saat boyunca yangının içinde müdahalede bulunduk. Hem bizim hem de çevremizdeki diğer arazözlerin ekipleri de araçlardan yaklaşık 500 metre aşağıdaydılar. Yangın arazözlerin çevresini sarmaya başlayınca arazözü bıraktım ve diğer arkadaşlarımın yerlerini helikoptere bildirdim. Helikopter, arkadaşlarımın bulunduğu bölgeye su atarak onları yanmaktan kurtardı. Bölgeye havadan yapılan müdahale sonrasında, Manisa ekibinde görev yapan arkadaşlarımıza ulaştık."

Halen kendisiyle birlikte yanmaktan son anda kurtulan tüm personelin sağlık durumunun iyi olduğunu belirten Yeşil, 2 arkadaşlarından haber alamadıklarını ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*