Muhabir, Önder Sav'ın hakaretlerine şahit oldu

Muhabir, Önder Sav'ın hakaretlerine şahit oldu.16309
  • Giriş : 08.08.2008 / 08:36:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 13:12:30

Sav'ın Hz. Peygamber'e hakaret eden ifadeler kullanmasını çeken muhabir Sav'ın davasına şahitlik etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Önder Sav'ın, hazreti peygamber ve hac ile ilgili tepki çeken sözlerini görüntüleyen muhabir, savcılıkta tanık olarak ifade verdi.

Hacca gitmek isteyen bir vatandaş ile arasında geçen konuşmada sarf ettiği sözler üzerine hakkında hakaret davası açılan CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile ilgili davada, görüntüleri çeken Cihan Haber Ajansı muhabiri tanık olarak ifade verdi.

İstanbul'dan Mustafa Ünal adındaki bir vatandaş, Önder Sav hakkında, 'halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek' iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mustafa Ünal ile Önder Sav arasında geçen diyaloğu görüntüleyen Cihan Haber Ajansı muhabiri Murat Kaya da soruşturma kapsamında Elmadağ Cumhuriyet Savcılığı'nda tanık olarak ifade verdi.

Adliye girişinde gazetecilerin, sorularını cevaplandıran Kaya, "Mayıs ayında gerçekleşen Önder Sav ile Mustafa Ünal arasındaki konuşma vatandaşların tepkisine neden olmuştu. Bir vatandaşımız da Peygamber'e hakaret içerdiği gerekçesiyle bu sözlerden dolayı CHP Genel Sekreteri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Benim de olayın tanığı olarak ifademe başvuruldu." dedi.

Amacının sadece haber yapmak olduğunu belirten Murat Kaya, Elmadağ Adliyesi'nden işlemlerinin ardından adliye binasından ayrıldı.

Elmadağ Belediye Başkanlığı'nın mayıs ayında düzenlemiş olduğu programda, Önder Sav ile hacca gitmek isteyen partili Mustafa Ünal arasındaki diyalogda kullanılan ve tüm kesimlerin tepkisini çeken ifadelerle ilgili olarak İstanbul Bağcılar'dan Üzeyir Bekiroğlu, Sav hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*