Muhabir bir kova suyla intihar etti

Muhabir bir kova suyla intihar etti.6659
  • Giriş : 24.06.2008 / 12:06:00
  • Güncelleme : 24.06.2008 / 11:56:05

Cinayetlerin faili olduğu iddia edilen muhabir kovada intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Makedonya’da haberini yaptığı üç yaşlı kadın cinayetinin faili olmakla suçlanan taşra muhabiri Vlado Taneski’nin, hücresinde başını kovanın içine sokarak intihar ettiği öne sürüldü. Hücrede bulunan diğer üç kişi ise intihar sırasında uyuyormuş.

Makedonya'yı şok eden seri katil gazeteci Vlado Taneski’nin (56), tutulduğu Tetova kasabası cezaevinde önceki gece başını bir kova suya sokmak suretiyle intihar ettiği iddia edildi.

Makedonya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İvo Kotevski, seri katilin cezaevinde intihar ettiğini doğrularken, "Tutulduğu hücredeki su dolu kovaya başını sokarak intihar etmiş. İşlediği cinayetler gibi sonu da korku filmlerindeki gibi olmuş" dedi. Taneski’nin cesedi otopsi için Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki adli tıp merkezine kaldırıldı.

Taneski, 2005 yılından bu yana işlenen üç korkunç cinayetin sanığı olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Gazetecinin, cinayetlerle ilgili yazdığı haberlerde, polisin açıklamadığı ayrıntılara girmesi yakayı ele vermesine neden olmuştu. Üç kadın da cinsel ve fiziksel şiddete maruz kaldıktan sonra telefon kablosuyla boğularak öldürülmüştü. 65 yaşındaki Zivana Temelkoska’nın cesedi bu yıl, 56 yaşındaki Ljubica Licoska 2007 yılında, Mitra Simjonaska (64) ise 2005 yılında ölü bulunmuştu. DNA testleri de katilin Taneski olduğunu desteklemişti.

Diğerleri duymamış

Gazetecinin çalıştığı "Utrinski Vesnik" Gazetesi, dün internetten yayınlanan haberinde, "Taneski, Tetovo cezaevinde tutulduğu hücrede yalnız değilmiş. Yanında üç kişi daha varmış. Resmi versiyona göre katil zanlısı gazeteci hücrede kalan üç kişinin uyumasını bekledikten sonra gece başını kovaya sokarak intihar etmiş. Sabah işe gelen gardiyanlar Taneski’yi başı kovanın içinde bulmuş. Diğer üç kişi ne gece ne de sabah birşey duymuş ve görmüş" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious