Muhabire ’geçmiş olsun’

  • Giriş : 02.07.2006 / 00:00:00

İki maganda tarafından kalbinden bıçaklanan Sabah Gazetesi muhabirinin sağlık durumu iyiye gidiyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sefaköy Özel Rumeli Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören Sarıkaya, solunum cihazından çıkarıldı. Eşi Derya Sarıyakaya ve kardeşiyle görüştüğü öğrenilen Sarıkaya’nın konuşmaya başladığı ve çay içtiği öğrenildi. Abisi hakkında bilgi veren Ersin Sarıkaya, "Abimin sağlık durumu çok iyi. Bugün bizimle konuştu. Hatta çay içti. Solunum cihazından çıkardılar. Abime bunu yapanların insan olduğundan şüpheliyim." dedi.

Kolundan aldığı bıçak darbesiyle hafif yaralanan Derya Sarıkaya, hastanede ayakta tadevi gördükten sonra eşinin yanından biran olsun ayrılmadı. Eşinin gözlerini açmasıyla birlikte kendisiyle sohbet etmeye başladığını dile getiren Derya Sarıkaya, "Eşimin sağlık durumu iyiye gidiyor. Bugün benimle konuştu. Hatta ona çay içirdim. Bana ilk cümleleri, herkese ve iş arkadaşlarına kendisine gösterdikleri ilgi için çok teşekkür etmek oldu. Daha sonra, bize ev çıkmıştı, onu sordu. Çok mutluyum. Doktorlar eşimi yakında yoğun bakımdan çıkaracaklarını söylüyor." diye konuştu.

Hastane Müdürü Vedat Kaya ise, Ercan Sarıkaya’nın sağlık durumunun her geçen saat biraz daha iyiye gittiğini kaydetti. Sarıkaya’yı solunum cihazından çıkardıklarını ifade eden Kaya, doktorların yanından hiç ayrılmadığını ve hastayı yarın yoğun bakımdan çıkaracaklarını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious