Muhabirin büyük hatası

Muhabirin büyük hatası.10438
  • Giriş : 09.07.2008 / 22:51:00

NTV'de ekrana yansıyan bir açıklama kanal yönetimi ve binlerce şehit ailesine eyvah dedirtti!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Son günlerde ekran gaflarıyla gündeme gelen NTV, ekranda bir ayıba daha imza attı. İstanbul'da yaşanan korkunç saldırıyı, olay yerinden canlı yayın ekibiyle dakika dakika aktarmaya çalışan NTV, Hilmi Hacaloğlu'nun ekranda yaptığı bir hatayla kanal yönetimine ve binlerce polis ailesine "eyvah" dedirtti!

Olay yerindeki gelişmeleri dakika dakika ekrana yansıtan NTV muhabiri Hacaloğlu'ndan önce, ekrana getirilen İstanbul Valisi Muammer Güler, gazetecilerin ellerindeki isimleri teyit etmek amacıyla sordukları sorulara cevap vermemiş ve şehit olan iki ismi ailelerini düşünerek açıklamamıştı.

Aslında Vali Güler, canlı yayına bağlanmadan dakikalar önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden iki ekip, beraberindeki sağlık ekipleriyle ailelerin evlerine doğru yola çıkmıştı. Amaç, ailelere bu acı haberi sağlık ekipleri nezaretinde açıklamak ve olası bir sağlık sorununa anında müdahale edebilmekti.

O dakikalarda doğrulanmayan ve bir anlamda ambargolu olan bu isimler, NTV ekranlarından kamouyona yansıyınca Özbek, Hacıoğlu'nun açıkladığı isimleri tekrarlamak yerine Vali Güler'in açıklamalarından bölümler aktardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*