"Muhalefet hizmetlerimize sahip çıkmaya çalışıyor"

  • Giriş : 12.04.2008 / 18:03:00

Üskül, Milletvekili olduktan sonra tuhaf şeyler yaşadığını belirterek, muhalefet partisinin AK Parti tarafından yapılan hizmetlere sahip çıkmaya çalıştığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TMBB İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı ve Mersin Milletvekili Zafer Üskül, Milletvekili olduktan sonra tuhaf şeyler yaşadığını belirterek, muhalefet partisinin AK Parti tarafından yapılan hizmetlere sahip çıkmaya çalıştığını söyledi.

İsim vermeden CHP'ye yüklenen Üskül, CHP'nin AK Parti'nin çıkardığı yasaları Anayasa Mahkemesine götürmesine eleştirdi.

AK Parti Mersin İl Başkanlığı tarafından düzenlenen AK Parti Yerel Yönetimler Şurasında konuşan Üskül, partisi tarafından yapılan hizmetlere CHP'li milletvekillerinin sahip çıkmaya çalıştığını söyledi. Milletvekili olduktan beri tuhaf şeyler yaşadığını ifade eden Üskül, "Mersin'de 3 parti 4'er milletvekili çıkardı. Diğer milletvekilleri ile mecliste ve seçim bölgesinde karşılaşıyoruz. Biz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Adımlar atıyoruz projemiz ilerliyor. Muhalefet milletvekillerimizden birisi bir soru önergesi veriyor bir bakanımıza. Oda cevap veriyor. 'Evet Silifke'de baraj yapacağız Seka arazisini turizm açacağız diyor.' şimdi soru önergesini almış eline,'Bakın diyor Kayraktepe Barajını yaptırıyoruz diyor.' Hayret bir şey neyle yaptırıyorsun. Neyinle hangi gücünle yaptırıyorsun. Yerelde bakıyoruz. Bunların herhalde şunu yaptım diye gösterebilecekleri hiçbir şey yok ki halka bizim yaptıklarımıza sahip olmaya çalışıyorlar. Mezitliyi ilçe yapıyoruz oylarımızla ben yaptırdım diyor. Hadi ya nasıl becerdin o işi. Ama senin genel başkanın bizim çıkardığımız yasaları Anayasa mahkemesine götürüyor. Olsun önemi yok. Bir gösteriş yapacak ya. Milletvekili böyle bunların belediye başkanları böyle yok ellerinde bir şey şunu yaptık diyecekleri ya bizim yaptıklarımıza sahip çıkacaklar yada bunlar yapamıyor edemiyor diyecekler." dedi.

Ak Parti'nin iktidarda bulunduğu tüm yerlerde gerçek belediyeciliğin ne olduğunu tüm Türkiye'ye öğrettiğini belirten Üskül, Mersin'de biraz geride kaldıkların ama bu açığı kapatarak, Mersin'in 13 ilçesini de kazanacaklarını iddia etti.

Ak Parti Merkezi düzeyde Türkiye'nin 81 ilin 80'nin de milletvekili çıkartarak Türkiye'nin partisi olduğunu gösterdiğini vurgulayan Üskül,"Yerel düzeyde de her yerleşim düzeyinde de bütün halkın temsilcisi olduğunu gösterecektir. Halkımız bunu görecek ve oylarını ona göre verecektir."dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious