Muhalefette 'zafer' Coşkusu

  • Giriş : 01.05.2007 / 00:00:00

Anayasa Mahkemesi kararı muhalefette böyle karşılandı:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

CHP

Anayasa Mahkemesi'nin kararını memnuniyet verici bulan CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, "Anayasa ve hukuk kazanmıştır. Türkiye için hayırlı olacağını düşünüyorum." dedi.

MHP

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır: Anayasa Mahkemesinin, Cumhurbaşkanı seçiminin ilk turunu iptal etmesi ve yürürlüğünü durdurması kararına ilişkin, ''Bu sonuçtan AKP sorumludur. Türk demokrasisini bir rejim krizine sürüklemişlerdir'' dedi.

ERKAN MUMCU

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu da "Görüşümüz aksi yönde idi ama karara saygılıyız" yorumunda bulundu.

MEHMET AĞAR

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Anayasa Mahkemesi’nin kararı ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Hayırlı olsun. Bundan sonra yepyeni bir süreç başlamıştır. En kısa zamanda yetkili organlarımızı toplayıp bir karar vereceğiz.” dedi.

DENİZ BAYKAL

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ise genel merkezdeki odasında kararın açıklamasını televizyondan izledi. Baykal karardan memnuniyetini ifade ederken, milletvekilleri Baykal’ı kutladı. CHP grubunun yarın toplanacağı öğrenildi. Baykal’ın karar ve gelinen son nokta ile ilgili olarak kapsamlı açıklamayı yarın yapacağı belirtildi.

VE AK PARTİ..."GEREĞİNİ YAPARIZ"

AK Parti Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, Anayasa Mahkemesinin 11. Cumhurbaşkanı seçiminin 1. tur oylamasıyla ilgili kararı konusunda ''gereğini yaparız'' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekilleri, Yüksek Mahkemenin kararın açıklamasını odalarında bazı milletvekilleri ile birlikte televizyondan izlediler.

Kararın açıklanmasından sonra AK Parti Grup Başkanvekilleri Sadullah Ergin ve Eyüp Fatsa, Salih Kapusuz'un odasında bir araya geldiler.

Fatsa, koridorda gazetecilerin Yüksek Mahkemenin kararını sorması üzerine, ''gereğini yaparız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious