Muhalefetten iktidara seçim oyunu

Muhalefetten iktidara seçim oyunu.8599
  • Giriş : 02.04.2009 / 03:55:00
  • Güncelleme : 01.04.2009 / 23:56:33

Kurmaylarıyla seçim sonucunu değerlendiren Başbakan Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, AK Parti'nin oyunun CHP ve MHP'nin toplam oyundan fazla olduğuna dikkat çekerken "Birçok ilde muhalefet bize karşı blok oluşturdu" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 29 Mart yerel seçimlerini kurmaylarıyla değerlendirdi. Erdoğan'ın 29 Mart gecesi Genel Merkez'de yaptığı değerlendirmenin ardından Bakanlar Kurulu'nda seçim sonuçlarını değerlendirdiği öğrenildi. Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin oyunun CHP ve MHP'nin toplam oyundan fazla olduğuna dikkat çekerken "Birçok ilde AK Parti'ye karşı muhalefet partileri birleşti. Bize karşı blok oluşturdular" dedi.

Kongre Haziran'a çekilebilir

Başbakan Erdoğan'ın kasım ayında yapılacak olan kongreyi haziran ayına çekebileceği belirtiliyor. AK Parti'de ilçe kongrelerinin yapılmasına rağmen ilk kongrelerini yerel seçim sonrası yapılması planlandı. Kasım ayında yapılacak büyük kongrenin öne çekilerek Başbakan Erdoğan'ın hem il teşkilatlarını hem de parti yönetimini kısa sürede yeniden şekillendireceği belirtiliyor.

Açılımlara aynen devam

Demokratik açılımların devam edeceği mesajını verdiği öğrenilen Erdoğan'ın "Biz demokratik açılımları oy almak için yapmıyoruz. Doğru bildiğimiz için yapıyoruz. Demokratik açılımlar devam edecek. AB yolundan geri adım atmayacağız. Daha fazla Demokratik Açılım yapmamız lazım" dediği öğrenildi.

G-20 zirvesi için Londra'ya gidiyor

Başbakan Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere bugün İngiltere'nin başkenti Londra'ya gidecek. Erdoğan, İngiltere Kraliçesi Elizabet'in vereceği resepsiyon ve İngiltere Başbakanı Brown'ın G-20 için vereceği yemeğe katılacak. Erdoğan, Oxford Üniversitesi'nde ''Medeniyetler İttifakı ve Türkiye'nin Rolü'' ile Chatham House-Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde ''Küresel Ekonomik Kriz ve Türkiye'' konusunda birer konuşma yapacak. Erdoğan, Cuma günü yurda dönecek.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*