Muhammet Özcan kuş gribini yendi

  • Giriş : 01.02.2006 / 00:00:00

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi(YYÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde bir aydan beri kuş gribi hastalığı ile pençeleşen Muhammet Özcan (5) hafta sonu taburcu olacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ablası Fatma'nın kuş gribi yüzünden hayatını kaybetmesinin ardından, durumu ağır olan Muhammet'in sağlık durumunun iyileşmesi ailesinde mutluluğa neden oldu. Kuş gribi virüsünü yenmeyi başaran Muhammet'in bu hafta sonu taburcu edilmesi bekleniyor.

Kuş gribi virüsüne zamanında yapılan müdahalenin faydalarını anlatan YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Faik Öner, Muhammet'in zamanında tedavisine başlanması sonucu hayatının kurtulduğunu kaydetti. Öner, "Muhammet Özcan'ın sağlık durumu iyiye gidiyor. İki haftadan bu yana ateşlenmiyor. Yapılan müdahaleler olumlu sonuç verdi. Şu anda yapılan kontroller doğrultusunda Muhammet Özcan'ı hafta sonuna doğru taburcu edebiliriz. Tahlilleri pozitif çıkan iki hastamızın da durumu gayet iyi." dedi.

İlk günlere oranla kuş gribi şüphesi olan hastaların sayısında önemli oranda azalmalar olduğuna da dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Faik Öner, tahlilleri pozitif çıkan hastaların sağlık durumlarının düzeldiğini ve iyileşmek üzere olduklarını aktardı. Şu anda hastanede 12 hastanın tedavi gördüğünü ve bunlardan 2'sinin tahlilinin pozitif olduğunu sözlerine ekleyen Öner, bundan sonra bir yoğunluk yaşanmasını beklemediklerini vurguladı.

Solunum cihazına bağlı olarak yaşamaya çalışan Muhammet ise şimdi diğer hastalarla aynı odalarda tedavi görürken, Muhammet'in polikliniklerde ablasıyla birlikte oynadığı görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious