Mühendisin sır ölümü aydınlığa kavuştu

Mühendisin sır ölümü aydınlığa kavuştu.4528
  • Giriş : 17.08.2008 / 16:46:00

İzmit'te evinde cesedi bulunan mühendisi, sevgilisi ve ağabeyi öldürmüş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İZMİT Yahya Kaptan Mahallesi'ndeki evinde 10 gün önce 7 yerinden bıçaklanıp ayrıca boğazı da kesilerek öldürülen ve 4 gün önce cesedi bulunan evli ve bir çocuk babası mühendis 34 yaşındaki Sefa Tura'nın katil zanlıları yakalandı. Sefa Tura'nın, evli olduğu halde bir başka kadınla ilişkiye girdiği ve ona evlenme sözü verdiği, daha sonra `karımdan ayrılmayacağım' deyince sevgilisi ve onun ağabeyi tarafından bıçaklanarak öldürüldüğgü belirlendi.

Eşi ve çocuğu İstanbul'da yaşayan, kendisi ise işlerinin de bu bölgede olması nedeniyle 2 ay önce Yahyakaptan Mahallesi'nde ev kiralayan inşaat mühendisi Sefa Tura, iddiaeya göre burada bir başka kadınla ilişkiye girdi. Dört gün önce 7 yerinden bıçaklanmış, ayrıca boğazı kesilmiş halde cesedi bulunan Sefa Tura'nın Sema Can adlı kadınla birlikte olduğu anlaşılınca herekete geçen ekipler cinayeti kısa sürede çözdü. Yakalanan Sema Can, cinayeti ağabeyi Halil Can ile birlikte işlediklerini, kendilerine ayrıca yakınları Hüseyin Çelik'in de yardımcı olduğunu itiraf etti. Sefa Tura'ya ait 34 AT 9315 plakalı otomobil de Sema Can ve ağabeyi Halil Can'da ele geçirildi.

Sema Can verdiği ilk ifadede, Sefa'nın kendisine eşiyle ayrı yaşadıklarını ve boşanmak üzere olduklarını belirterek ilişkiye girdiğini, evlenme sözü verdiğini, ancak daha sonra `Eşimden boşanmayacağım' diyince çıkan tartışma sonucu öldürdüklerini söyledi.

Mühandis Sefa Tura'nın katil zanlıları ile onlara yardımcı olduğu ileri sürülen Hüseyin Çelik bugün sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*