Mühendisten 68 bin üyeli etek altı sitesi

Mühendisten 68 bin üyeli etek altı sitesi.8058
  • Giriş : 15.02.2008 / 15:49:00

HAVELSAN'da görevli bilgisayar mühendisi Barış G.'nin kurduğu internet sitesinde çocukların ve kadınların etek altı fotoğraflarının yayınlandığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü, gelen bir ihbar üzerine bir internet sitesini takibe aldı. Sitenin sahibi bilgisayar mühendisi Barış G., gazetelerde çocuk pornosu haberlerinin artması üzerine ortaklarına korktuğunu dile getirerek, önce sitenin adını değiştirdi daha sonra internet adresini de ABD'de kiraladığı bir yerde gösterdi. 68 bin üyesi olduğu belirlenen sitenin üyelik ücretlerinin yurtdışındaki bir banka üzerinden Türkiye'ye döndüğü de tespit edildi. İki yıllık çalışma sonucunda, sitenin sahibi olduğu belirlenen kişinin HAVELSAN Elektronik Harp Destek Merkezi (EHDM) Komutanlığı bünyesinde görevli bilgisayar mühendisi Barış G. olduğu belirlendi.

SİTE FAALİYETİNİ SÜRDÜRÜYOR

Ahlak Polisi, sitenin ortaklarına İstanbul ve Ankara'da eş zamanlı operasyonlar düzenledi. Metro merdivenlerinde, alışveriş merkezlerinin tuvaletlerinde ve okul önlerinde çekilen etek altı görüntüleri sitede yayınlayan Barış G., Burak K., Volkan T. ve Eser Ç.Y. yakalandı. Gözaltına alınan 4 kişi, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, sitenin halen faal olduğu ifade edildi. Polis, özellikle siteye fotoğraf atan kişilerin adreslerini belirlemeye çalışıyor. Siteye üye olan 68 bin kişinin siteye etek altı fotoğraflar gönderdiği, bu fotoğrafların sitede oluşturulan odalarda sergilendiği tespit edildi. Ayrıca etek altı fotoğrafların çoğunluğunun Türk kadınlarına ve çocuklarına ait olduğu belirlendi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious