Mührü Süleyman'a verin

Mührü Süleyman'a verin.8308
  • Giriş : 16.02.2008 / 15:34:00

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti'nin izlediği politikayla, ''ülkeyi gerdiğini'' savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, AK Parti'nin izlediği politikayla, ''ülkeyi gerdiğini'' savunarak, ''Türkiye bir bombanın üzerinde oturuyor ve bombanın pimi de ne yaptığını bilmeyen hükümet partisinin elinde'' dedi.

DP'li belediye başkanlarının iki gün sürecek istişare toplantısı Genel Başkan Süleyman Soylu'nun açış konuşmasıyla başladı. Soylu, Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, DP'li belediye başkanlarının ''iktidarın baskıları nedeniyle faydacı bir yaklaşımla, iktidar partisinin sinesine sığınmak yerine haysiyetle, kıratın şerefini muhafaza ettiklerini'' söyledi.

Bugün iktidar ve muhalefet partilerinin farklı hesaplarla siyaset yaptığını savunan Soylu, ''Bir tanesi 'aferin' bir tanesi de 'laik' desinler diye siyaset yapıyor. Ama bizim işimiz halkla, biz halk için, halka hizmet götürmek için kurulduk hala da bu yoldayız'' dedi.

Soylu, belediye başkanlarının ''DP davasının erleri olduğunu'' belirterek, ''Bu partiyi iktidar yaparsam da sizlerle yapacağım, bu partide batarsam da sözlerle batacağım. Ama kararlılığım ve azmim bu partiyi belediye başkanlarımızla ve parti tabanımızla beraber yönetmek ve Türkiye'nin önüne yeni bir demokrasi hamlesi getirebilmektir'' diye konuştu.

Türkiye'nin içinde bulunduğu koşullarda halkın DP'ye her zamankinden daha fazla ihtiyacı olduğunu savunan Soylu, Meclis'teki bütün siyasi partilerin ve medyanın bir iki konuya takılıp kaldığını söyledi. Soylu, ''Türbanla yatıp, laiklikle kalkıyorlar. Halkın dertleri hiç kimsenin umurunda değil'' dedi. Soylu, bugün Türkiye'de son 7-8 yılın en yüksek rakamına ulaşan işsizliğin, gelir dağılımındaki adaletsizliğin konuşulmadığını kaydederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bir tarafta her istediği alınmış çocuk şımarıklığında bir iktidar partisi, öbür tarafta huysuzluk ederek eline ne geçerse fırlatan bir çocuk gibi tutarsız ve faydasız bir muhalefet anlayışı... Onların yaptığı bu siyasetten millete ne fayda gelir? Ne varsa Demokrat Parti'de var. Bu milletin umudu da tutar dalı da biziz. Bu ülkeye çakılmış her çivide DP misyonunun alın teri vardır. Gözardı edemeyeceğimiz bir gerçek var; bütün bunlara rağmen hak etmediğimiz bir yenilgi aldık. Üzüldük, incindik. Kendi hatalarımızdan dolayı millet davasından, millet hizmetinden uzaklaştık. Bugün AKP iktidarda, millet geçmişte bize verdiği destekten daha fazlasını vermiş. Neden? Biz, bu milletten biraz koptuk da ondan. Ön seçimlerden kaçtık, parti ve demokrasi ruhuna aykırı işler yaptık.''

''AKP TÜRKİYE'Yİ TAŞIYAMIYOR"

AK Parti'nin bugün merkezde ve belediyelerdeki uygulamalarıyla ''bir problem alanı'' olduğunu ileri süren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''AKP, Türkiye'yi getirip bir bombanın üzerine oturtmuştur. Bu bomba patlayacaktır ve millet zarar görecektir. Bu milletin inançları, ekmeği zarar görecektir. Artık bir şey açıklığa kavuşmuştur; Türkiye AKP'yi, AKP de Türkiye'yi taşıyamıyor. AKP şımardıkça şımarmıştır. Milletin kendilerine verdiği desteğin sonsuz bir destek olduğunu zannetmekte, Türkiye'yi gerdikçe germektedirler. Türkiye bir bombanın üzerinde oturuyor ve bombanın pimi de ne yaptığını bilmeyen hükümet partisinin elinde. Ne olacak bu memleketin hali?

Bir söz var, diken battığı yerden çıkar. Memleketin bu durumlara düşmesinin nedeni DP'nin hadiseye el koyamamış olmasıdır. Meydanda biz olmadığımız için bu felaketler milletimizin başına gelmektedir. Mühür Süleyman'da, ehil ellerde olmadığı için bunlar milletimizin başına gelmektedir'' Soylu, iktidar partisinin bazı belde belediyelerini kapatmak, bazılarını birleştirmek için harekete geçtiğini belirterek, halka hizmetin yap-boz oyunu olmadığını söyledi. Soylu, ilk yerel seçimlerde milletin yapılan hesapların tutmadığını sandıkta göstereceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious