Muhsin Yazıcıoğlu, değişikliği bakın nasıl yorumladı

Muhsin Yazıcıoğlu, değişikliği bakın nasıl yorumladı.13090
  • Giriş : 22.02.2008 / 23:00:00
  • Güncelleme : 22.02.2008 / 23:04:23

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu Anayasa değişikliğini onaylamasını yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah'ın Gül'ün yükseköğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişikliğini onaylamasını bakın nasıl yorumladı:

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah'ın Gül'ün yükseköğretimde başörtüsünün serbest bırakılmasını öngören Anayasa değişikliğini onaylamasını ''laiklik, özgürlük ve demokrasi bakımından bir açılım'' olarak değerlendirdi.

Yazıcıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül'ün, söz konusu düzenlemeyi imzalamakla ''TBMM iradesi doğrultusunda hareket ettiği'' görüşünü belirterek, ''Hayırlı Olması'' dileğinde bulundu. ''Başörtüsü sorununun Türkiye'de gerilim sebebi olmaktan çıkarılması gerektiğini'' ifade eden Yazıcıoğlu, açıklamasında, ''Böylelikle çocuklarımız en tabii eğitim haklarına kavuşacaklar ve Türkiye kendi dengesine dönecektir. O bakımdan Anayasa Mahkemesinin de bu doğrultuda hareket etmesini temenni ediyorum'' dedi.

Yazıcıoğlu, açıklamasında, Cumhurbaşkanı Gül'ün yasayı onaylamasının ''laiklik, özgürlük ve demokrasi bakımından bir açılım olduğu'' değerlendirmesine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious