Muhsin Yazıcıoğlu, eski partisi MHP'ye destek verdi

Muhsin Yazıcıoğlu, eski partisi MHP'ye destek verdi.10792
  • Giriş : 09.04.2008 / 20:32:00

BBP lideri Yazıcıoğlu, Akdeniz Üniversitesi'ndeki olaylar için, MHP'ye 'Komplo kuruluyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yazıcıoğlu, Akdeniz Üniversitesi'nde silah kullanan kişinin, bir partinin içine sokulan bir ajan olduğunu öne sürerek, "Taliban sakallı, dazlak kafalı, alnında Zülfikar kılıcı dövmeli, 'ben suç işleyeceğim' diye bağıran bir kişi gayet rahatlıkla silahıyla üniversiteye girebiliyor ve orada silah kullanabiliyor. Kirli ayağıyla her yere iz bırakıyor, ondan sonra da televizyonlara poz vererek şarjör değiştiriyor, şarjörüne mermi bırakıyor" dedi.

BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, TBMM'deki makamında Hür Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Aydın Ateş ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabulde Antalya Akdeniz Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yazıcıoğlu, birilerinin yine karanlık odalarda hazırladıkları karanlık senaryolarını Türkiye'de sahneye koymaya cesaret edebildiklerini ifade etti.

Bu senaryoları hazırlayanların kaç kere hüsrana uğrayan gençliği aynı senaryolarla ve bayatlamış oyunlarıyla yine sahneye çekebileceklerini düşündüklerini kaydeden Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

"Bunu düşünmüş olmaları bile korkunçtur. Birkaç gün önce izlediğimiz olaylardaki manzaraya baktığımda ürperdiğimi ifade etmek istiyorum. Taliban sakallı, dazlak kafalı, alnında Zülfikar kılıcı dövmeli, 'ben suç işleyeceğim' diye bağıran bir kişi gayet rahatlıkla silahıyla üniversiteye girebiliyor ve orada silah kullanabiliyor. Bu insan bir siyasi partinin faaliyetlerinde özellikle görüntüleniyor. Ben buralardayım demek için ne lazımsa onu yapıyor. Kirli ayağıyla her yere iz bırakıyor, ondan sonra da televizyonlara poz vererek şarjör değiştiriyor, şarjörüne mermi bırakıyor. Bu kadar net senaryoların sahneye konulabildiğini görüyoruz. Bunları yapıyorlar da bunun karşısında istihbaratımız, üniversite yönetimimiz ne yapıyor. Neden bu güvenlik önlemleri alınmaz, bunun da altını çizmek istiyorum. Ekranlarda görülenlerin asıl arkasındakilerin ortaya çıkarılması gerekir. Kim bunlar ki çeşitli siyasi partilerin içine ajanlar sokarlar, sonra bu ajanları fotoğraf karelerinin içine alırlar, ekranlarda topluma gösterirler ve bunun üzerinden Türkiye'de siyaset üretmeye çalışırlar. Gerilimler üretmeye çalışırlar. Türkiye'de bunu ortaya çıkarması gereken bir mekanizma yok mu? Ne işe yarar bu milli istihbaratımız. Niye bunların bulup çıkarmazlar. Üç dört tane çocuğun ilahi okumasını takip edenler, niye üniversitelerde bu provokasyonlar yapılmadan önce bunları ortaya çıkarmak için çalışmazlar."

Olayların diğer tarafında ellerinde sopalarla bir grup öğrenciyi kovalayanlar arasında da provokatörler bulunduğunu kaydeden Yazıcıoğlu, Türk milletinin bunlara karşı sıkı durması gerektiğini söyledi. Türk gençliğinin de bu oyuna gelmemesi gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, "Bayatlamış senaryoların figüranları olmamalı. İstikballerini karartmamalıdırlar. Provokasyonu yapanlar şuurludur. Mutlaka kendi tedbirlerini alırlar" diye konuştu.

Yazıcıoğlu, olayın MHP ile ilişkilendirildiğinin hatırlatılması üzerine, bir siyasi partiye açıkça komplo düzenlendiğinin anlaşıldığını belirtti. Yazıcıoğlu, "Bu kadar net komplo var orta yerde. Önceden fotoğraf karelerine birisi giriyor. Ekranlara gözükmek için polisle dalaşıyor. Poz vererek silah kullanıyor üniversite ortamında. Bu siyasi partinin özellikle hassasiyet gösterdiği biliniyor. Üniversite yönetiminin sorgulanması lazım. Önceden bilgi verildiği ifade ediliyor. Bir gün önce kız yurdunun basıldığı, Türk bayrağının yırtıldığı söyleniyor. Bütün bunlar karşısında birazcık feraset gösterip, bu doğrultuda fırtına öncesi gelen yağmuru dikkate alarak şemsiyesini açması lazım. Bu kadar sorumluluğunun gereğini yapamayan bir yönetimin yerinde oturmaması lazım. Bir etik davranış aranıyorsa bu olumsuzluklarda kendi payını da görerek istifa etmesi gerekir" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious