Muhsin Yazıcıoğlu: ABD, gücünü ispatlama peşinde

Muhsin Yazıcıoğlu: ABD, gücünü ispatlama peşinde.11583
  • Giriş : 02.03.2008 / 07:28:00
  • Güncelleme : 02.03.2008 / 01:35:32

Yazıcıoğlu, ''ABD, bölge yönetiminin kendi elinde olduğunu kanıtlama peşindedir."dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''ABD, bölge yönetiminin kendi elinde olduğunu, burada kendisine rağmen bir şeyin yapılmadığını gösterme çabası içindedir'' dedi.

Yazıcıoğlu, Eskişehir'de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin olumsuz hava şartlarında başarılı bir harekat düzenlediğini; Türk ordusunun Türk milletine güven verdiğini söyledi.

Türk milletinin, Türk ordusuyla gurur duyduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''Operasyonda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Başarılı operasyonun geri çekilmesi sırasında ortaya konulan görüntü hoş olmamıştır. Siyasi iktidar, bu süreci iyi yönetememiştir. İktidar, kamuoyunu doğru oluşturamamış, süreci iyi algılayamamış, zamanlama açısında geri çekilişin de takdimi milletimize iyi yapılamamıştır. Zamanında 'ABD ile beraber operasyon yapmak, kediye ciğer teslim etmeye benzer. Türkiye, kendi öz güveniyle operasyon yapacaktır. Kandil'e girilmelidir' demiştim. Kandil'e de mutlaka gidilmelidir. Milli meselelerde kafa karışıklığına meydan vermeden, herkes birlik ve beraberlik içinde terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin yanında olmalıdır. ABD, bölge yönetiminin kendi elinde olduğunu, burada kendisine rağmen bir şeyin yapılmadığını gösterme çabası içindedir.''

Yazıcıoğlu, geri çekilme kararının 3-5 dakika içinde alınamayacağını belirterek, geri çekilme tarihinin güvenlik gerekçesiyle verilmediğine inandığını kaydetti.

Türk ordusunun haklı ve doğru bir harekat yaptığını belirten Yazıcıoğlu, ''Türkiye, sadece şehit kaldırıp, 'şehitler ölmez, vatan bölünmez' diyerek terörle mücadele edemez. Türkiye, nihayet uzun bir sabırdan sonra, sınır ötesine harekat yaptı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin donanımlı, kuvvetli ve her koşulda başarılı olduğunu herkes gördü. Geriye çekiliş sırasında uygulanan ve sürdürülen politikalar, toplumda karamsarlık uyandırdı. Bu, heyecanı birden bire düşürdü. Buna, kimsenin hakkı yoktu. Mehmetçik kahramanlık, ABD şov yaptı'' dedi.

-BAŞÖRTÜSÜ DÜZENLEMESİ-

Yazıcıoğlu, Türkiye'nin uzun süredir baş örtüsü yasağıyla meşgul olduğunu belirterek, demokratik bir ülkede kimsenin tek tip düşünmeye hakkı olmadığını bildirdi.

Muhsin Yazıcıoğlu, ''Türkiye'de hala totaliter kafalı, darbeci, dayatmacı, orta çağdan kalma zihniyetler var. Bunlar, özgürlükten, insan haklarından korkuyor; kendi vatandaşlarına zulüm etmekten zevk duyuyor. Kimse yasaların üzerinde değildir. Bazı rektörler yasaların üzerinde kendileri göstererek bu değişimi tanımak istemiyor'' diye konuştu.

Yazıoğlu, Eskişehirspor'un, Sivasspor ile Süper Lig'de mücadele etmesini istediğini de söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious