Muhsin Yazıcıoğlu Barzani'yi yerin dibine soktu

Muhsin Yazıcıoğlu Barzani'yi yerin dibine soktu.16257
  • Giriş : 23.10.2007 / 19:18:00
  • Güncelleme : 23.10.2007 / 19:20:52

Yazıcıoğlu açıklamasında, Barzani’nin PKK’yı koruduğunu Irak'a ültimatom verilmesini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Barzani'ye de sert tepki gösteren Yazıcıoğlu, ''Bu adama haddi
bildirilmelidir. Kedisini bile vermezmiş... Kürt, bizim kardeşimiz, soydaşımız, candaşımız. Kürdün kedisi de, keçisi de, kendisi de Türk milleti için değerlidir. Barzani'den bizim isteğimiz, kedi değildir, PKK elebaşlarıdır. Türkiye yıllarca siyasi fahişe Barzani’yi kucağına oturtup sakalını yoldurmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’le görüşmelerinde terörle mücadele konusunda bir rapor sunduklarını kaydeden Yazıcıoğlu, raporda yer alan bazı önerileri şöyle açıkladı:

-Derhal Habur sınır kapısı kapatılıp, Ovacık sınır kapısı açılarak, Nusaybin, Akçapınar ve Öncüpınar’ın kapasitelerinin arttırılması gerekmektedir.

-Bölgenin jeopolitiğine uygun olarak su şişirme yöntemiyle barajlar kurulmalı ve teröristlerin geçişinin engellenmesi gerekmektedir.

-Irak sınırı fiziki şartları itibariyle güvenliği sağlamaya müsait olmadığından sınırın düzenlenmesi yeniden sağlanığ Irak içinde 35 km’de tampon bölge oluşturulmalıdır.

-Terörle mücadele yasası yeniden düzenlenmeli ve terör mahkemeleri kurulmalıdır. Terör suçları için idam cezası getirilmelidir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious