Muhsin Yazıcıoğlu da Köşk seçiminde Meclis'te olacak

  • Giriş : 02.08.2007 / 14:17:00

Muhsin Yazıcıoğlu, düzenlediği basın toplantısında, seçim sonuçlarının milletin kararı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski BBP Genel Başkanı ve Sivas'tan bağımsız milletvekili seçilen Muhsin Yazıcıoğlu, Gaziantep'te düzenlediği basın toplantısında, seçim sonuçlarının milletin kararı olduğunu söyledi. Bu iradeye herkesin saygı duyması gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, ''Türkiye'deki tüm kurumlar bunu değerlendirmek mecburiyetinde. Bana göre cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinin Meclisi tıkaması ve Anayasa Mahkemesinin kararı, gece yarısı bildirisi seçimler üzerinde önemli etkide bulunmuştur'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimi konusuna da değinen Yazıcıoğlu, bu süreçte, 'Milletvekilinin görevi yasama ve denetimdir. Bunu Mecliste yapar. Meclisi boykot ederek, Meclisten kaçarak milletin sorunları çözülmez' dediğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde TBMM'ye gireceğini ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''Cumhurbaşkanlığı seçiminin takvimi başlayınca ortaya çıkacak aday profiline bakarak, bu adayların durumlarını tahlil ederek, ona göre oyumu kullanacağım. Kimsenin arka bahçesi değiliz, kimsenin özel düşmanı değiliz. Siyasi partiler birbirinin rakipleridir, yarışırlar. Doğru zamanda, doğru zeminde, doğru eylemlere destek olacağım, bu iktidar partisinden de gelse muhalefetten de gelse öyle olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious