Muhsin Yazıcıoğlu: Hayırlı olsun!

Muhsin Yazıcıoğlu: Hayırlı olsun!.13565
  • Giriş : 06.01.2009 / 08:18:00

BBP lideri Nazım Hikmet'e vatandaşlığını iade edecek kararı yorumladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Bakanlar Kurulu'nun Nazım Hikmet'in vatandaşlıktan çıkarılmasıyla ilgili kararı iptalini değerlendirmesinde, "Bu hoşgörüyü gösterirken, inancından dolayı eğitim hakkını yitirenleri unutmayalım." dedi.

Yazıcıoğlu, Nazım Hikmet'in vatandaşlıktan çıkarılması kararının Bakanlar Kurulu'nda iptal edilmesi kararıyla ilgili olarak "hayırlı olsun" dedi.
Hükümetin son günlerde yaptığı açılımların bir yenisine Nazım Hikmet'i eklemesini değerlendiren Yazıcıoğlu, bu tür açılımlar yaparken, milli kültür ve milli şuuru rencide edici olaylara karşı çalışma yapılmasını da istedi.

Son günlerde bazı aydınların gündeme getirdiği "Ermenilerden Özür Diliyoruz" şeklindeki kampanyanın Türk insanını rencide edecek bir şeklide ortaya konulduğunu belirten Yazıcıoğlu, "Bu hoşgörü ortamını oluştururken, başka istismar alanlarına da fırsat verilmemeli. Türkiye'de kim hangi aşiretten ya da kültürden olursa olsun, neye inanıyorsa, hangi mezhepten veya inançtan olsun onu yaşayabilmeli. İnançları nedeniyle kimse eğitim hakkından mahrum edilmemelir. Bu açılımları yaparken eğitim hakkından yoksun kalan, kamusal alana giremeyen insanları da unutmamalı." dedi.

Yazıcıoğlu, son dönemde yapılan açılımların toplumsal barış adına olumlu adımlar olduğunu da ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*