Muhsin Yazıcıoğlu: İktidarı CHP gibi eleştirmiyorum

Muhsin Yazıcıoğlu: İktidarı CHP gibi eleştirmiyorum.11868
  • Giriş : 25.06.2007 / 09:12:00
  • Güncelleme : 25.06.2007 / 09:41:13

Yazıcıoğlu, ''Bu iktidarı en fazla eleştirenlerden birisiyim. Ama ben CHP gibi eleştirmiyorum'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu, ''Bu iktidarı en fazla eleştirenlerden birisiyim. Ama ben CHP gibi eleştirmiyorum'' dedi.

BBP Genel Başkanlığından istifa ederek Sivas'tan bağımsız milletvekili adayı olan Yazıcıoğlu, Tokat Çınar Otelinde Tokat bağımsız milletvekili adayı Duran Demirkıran'ın tanıtıldığı toplantıya katıldı.

Yazıcıoğlu, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

''Sayın Tayyip Erdoğan Ağrı'da, 'bağımsız aday ne yapabilir tek başına' diyor. Şimdi bunu benim için söylemediğini düşünüyorum. Hani bu bir kısım PKK yandaşları bağımsız aday oluyorlar ya onları kast ederek söyledi. Ama bunu başkaları yanlış anlayabilir. Ama şunu söyleyeyim, bizim için böyle bir şey söyleyemez, buna cesaret edemez. Çünkü TBMM'de 7 tane milletvekiliyle, azdık, ama onları da biz koltuğumuzun altında taşıdık. Kimse bizim karşımıza kabadayıca gelemez.

Sayıların azlığı, çokluğu değil, bu işin yürek işi olduğunu kaç kere ispat ettik. Siz çokluk olduğunuz da ne oldu ki? 365 milletvekili ile gittiniz ne oldu? İşsizliği mi yok ettiniz? Yoksulluğu mu çözdünüz? Kaç tane hırsızdan hesap sordunuz? Kaç tane yolsuzluğu önlediniz? Siz terörü mü önlediniz? ABD'nin ve AB'nin emrinden çıktınız mı?''

Bu iktidarı en fazla eleştirenlerden birisi olduğunu ifade eden Yazıcıoğlu, ''Ama ben CHP gibi eleştirmiyorum, ben onlar için eleştirmiyorum. Ben, bu iktidar gibi düşünmüyorum. Ama bu iktidara karşı anti demokratik tepeden inme müdahalelerle söz konusu olduğunda iktidar sustuğu zaman ben konuşuyorum'' dedi.

Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu bir gece yarısı bildirisi olduğunda herkes sustu. İktidar da sabahı, öğleni bekledi. Acaba yazıda ne vardı? diye dinledi. Sonra tehlikenin olmadığını anladıktan sonra konuştu. Ama gece yarısı bildiri yayınlanır yayınlanmaz, ben, hem iktidarı eleştirdim, hem de e-bildirinin muhtevasını doğrudan doğruya eleştirdim. 23 Nisan Çocuk Bayramımızla iki cihan sultanı efendimizin doğumu münasebetiyle düşünülen Kutlu Doğum Haftası'nı bir karşıt gibi gösteren zihniyeti asla kabul etmiyorum. İşte birkaç tane çocuğumuzun ilahi söylerken başını örtmesini bir rejim sorunu gibi gündeme taşıyanlarla aynı düşünmüyorum, aynı yerde değilim, aynı şekilde bakmıyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious