Muhsin Yazıcıoğlu İngiltere'ye gidiyor

Muhsin Yazıcıoğlu İngiltere'ye gidiyor.10686
  • Giriş : 28.04.2008 / 13:41:00

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, İngiltere'ye gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz Parlamentosu'nun davetlisi olarak İngiltere'ye gidecek olan Muhsin Yazıcıoğlu Lordlar Kamarası'nda konuşacak.

Yazıcıoğlu, dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Londra Üniversitesi'nde öğretim üyeleri, öğrenciler ve toplum liderlerinden oluşan katılımcılara hitap edecek. Konferansa tek konuşmacı olarak davet edilen Yazıcıoğlu, konferansın ikinci yarısında katılımcıların sorularını cevaplandıracak.

Yazıcıoğlu, 3 günlük İngiltere ziyareti çerçevesinde, İngiltere Parlamentosu'ndaki konuşması ve Londra Üniversitesi'ndeki konferansının yanısıra, Dışişleri Bakanlığı (Commonwealth and Foreign Affairs) yetkilileri ile de görüşecek. Türk Toplum Temsilcileri, Türkiye Büyükelçiliği ve Türkiye-İngiltere Ticaret Odası'nın İngiliz ve Türk üyeleriyle buluşacak olan Yazıcıoğlu, birçok gazete, tv ve radyoya Büyük Birlik Partisi'nin görüşlerini aktaracak.

BBP, lideri konuşmalarında, İslam ve terörün birlikte anılmasına tepkisini dile getirecek, Türkiye'nin Kafkaslar, Balkanlar, Ortadoğu ve Asya kuşağındaki demokratik süreci gören ve sağlıklı ilişkiler yürüten bir ülke olmasının üstünde duracak, Türkiye'nin bölge ile tarihi, dini ve kültürel bağları ve bunların yeni jeo-politikte öngördükleri avantaj ve dezavantajlarını değerlendirecek. Türkiye'nin enerji üreten ve tüketen ülkelerin kaynak noktasında bulunması ve "enerji terminali" rolünü anlatacak olan Yazıcıoğlu, Doğu-Batı ilişkilerini masaya yatıracak ve Türkiye'nin gerçek anlamda hukuk devleti olma, temel insan hakları, fikir, inanç özgürlüğü alanındaki açılımlarıyla birlikte, milli karakterini de koruyarak çok yönlü bir dış politika izleyebilecek konuma ve imkana sahip olduğunun altını çizecek.

Yazıcıoğlu'na, İngiltere'de, BBP Genel Başkan Yardımcıları Dr. Ahmet Şanverdi, Metin Gündoğdu ve Mehmet Efe, BBP MKYK Üyesi Kemal Yavuz, BBP Kurucular Kurulu Üyesi-İşadamı Mustafa Semerci, İşadamı Mustafa Karakaş, Denizli İl Başkanı-İşadamı Hüseyin Sarı, İşadamı Namık Selçuk, İşadamı H. Mehmet Baş eşlik edecekler.

LONDRA'DAKİ PARLAMENTO BİNASI 1097'DE İNŞA EDİLDİ

İngiltere'nin başkent Londra'daki parlamento binası 1097 yılında inşa edildi. Daha sonra 14'üncü yüzyılda genişletildi. Kraliyet ailesi 1512 yılına kadar burada yaşadı. Bu tarihteki büyük yangından sonra binanın büyük bölümü yeniden inşa edildi. Kraliyet ailesi bir dönem burada yaşadığı için bina hâlâ Westminster Sarayı olarak anılıyor. Bugün, bina, Lordlar ve Avam Kamarası'nın toplantıları dışında, Kraliçe'nin jübilesi ya da naaşının sergilenmesi gibi önemli devlet olaylarında da kullanılıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious