Muhsin Yazıcıoğlu ölmemiş olabilir!

Muhsin Yazıcıoğlu ölmemiş olabilir!.14445
  • Giriş : 28.03.2009 / 01:15:00
  • Güncelleme : 28.03.2009 / 02:01:49

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici'den çelişkili açıklama...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici, ''Şu saatte şunu biliyoruz ki bu (hayatını kaybeden) 5 kişi içinde Sayın Genel Başkanımız yok. Kendisine ulaşılamadı ve helikopter çevresindeki arama çalışmaları çevredeki mağaralara kaydırıldı'' dedi.

Destici, BBP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamada, Muhsin Yazıcıoğlu'nun sağlık durumuyla ilgili kesin bir bilginin olmadığını ve kurtarma ekiplerinin henüz Yazıcıoğlu'na ulaşamadığını belirtti.

Tüm Türk milletinden dua etmelerini isteyen Destici, henüz umutlarını kaybetmediklerini söyledi.

Destici, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı bir canlı yayında, ''henüz resmi bir açıklama yapılmadığını, resmi açıklamayı Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in yapacağını ifade ettiğini'' belirtti.

Kazada 5 kişinin hayatını kaybettiğinin kesinleştiğini dile getiren Destici, bu kişilerin ölümünden büyük bir üzüntü duyduklarını söyledi.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nde 1 kişiye ulaşamalıdığı ve o kişininde Muhsin Yazıcıoğlu olma ihtimali üzerine umutlu bekleyiş sürüyor.

Bu arada enkaz çevresinde bulunamayan ve kayıp olduğu ileri sürülen kişiyi arama çalışmalarda bölgeye yakın mağaralarda sürüyor.

HELİKOPTERİN ENKAZINA İLK ULAŞAN KÖY KORUCULARI GÖKSUN İLÇESİNE BAĞLI KIZILÖZ KÖYÜNE ULAŞTI

Enkaza ilk ulaşan köylüler, Kızılöz köyünde sağlık kontrolünden geçirildiler.

Korucular, hava şartlarının çok kötü olduğunu belirterek, olay yerinde ve söz konusu güzergahta yoğun kar yağışı ve tipinin bulunduğunu belirttiler.

Öte yandan, halen İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Kızılöz köyünde gelişmeleri takip ediyorlar.

Köyde özel harekat timlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı gözlenirken, askeri ekipler de görev yapıyor.

TEKBİRLER VE DUALAR YÜKSELİYOR

Parti Genel Merkezi'nde toplanan partililer, tekbir getirerek dua ediyor.

Genel Merkez binasına Muhsin Yazıcıoğlu'nun dev bir posteri asılırken sokağa da Kızılay tarafından çadır kuruldu.

Bu arada helikopterin düştüğü andan itibaren genel merkezde oluşturulan kriz masasında bulunan ve partinin sözcülüğünü yapan BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu ve bazı partililer kaza bölgesinden alınan haberler üzerine fenalaştı. Partinin bulunduğu sokakta hazır bekleyen 112 acil servis ekipleri Topçu'ya müdahale etti.

Topçu'nun yanısıra partililerden de fenalaşanlar oldu. 

Kahramanmaraş-Göksun kara yolu, kar ve tipi nedeniyle küçük araç trafiğine kapandı.

FENALIK GEÇİRENLERE SAĞLIK EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ

Çağlayan'ın konuşmasının ardından parti genel merkezinde toplanan partililer, tekbir getirerek ve dua ederek bekleyişlerini sürdürdüler.

Partililer, ''Zafiyet varsa hesap sorarız'', ''Biz, biz Muhsin Başkanın askerleriyiz'' ve ''Başbuğlar ölmez'' sloganları attı.

Parti genel merkezinde fenalık geçirenlere 112 sağlık ekipleri müdahale etti. Bekleyenlerden bir kişi ambulansla hastaneye sevk edildi.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür ise partililerden ferdi çıkışlar yapmamalarını istedi.

Gürgür, dağlarda Yazcıoğlu'nu arayan Alperenlerden artık çalışmalarını sonlandırmalarını isteyerek, bir olumsuzluğa yol açmamaları çağrısında bulundu.

KAHRAMANMARAŞ-GÖKSUN KARA YOLU KAR VE TİPİ NEDENİYLE ULAŞIMA KAPANDI

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kahramanmaraş-Göksun arasındaki kara yolu, akşam saatlerinde hızını arttıran kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

Trafik ekiplerinin kontrollü geçişe izin verdiği kara yolunun kapanması nedeniyle, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesinden dolayı Göksun'a gelen gazeteciler ve vatandaşlar, Kahramanmaraş'a dönemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*