Muhsin Yazıcıoğlu'nda yorum yok

Muhsin Yazıcıoğlu'nda yorum yok.12872
  • Giriş : 08.01.2009 / 15:55:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili fazla yorum yapmayı doğru bulmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yazıcıoğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici ve BBP Eskişehir İl Başkanı Aydın Akkaya ile birlikte Eskişehir'in Alpu ilçesindeki seçim bürosunun açılışına katıldı.

Yazıcıoğlu, Ergenekon soruşturmasıyla ilgili bir soru üzerine, kanun ve hukuk zemininden çıkmadan yapılacak her türlü soruşturma, kovuşturma ve muhakemenin sonuçlarının beklenmesi gerektiğini kaydetti.

Bu tür operasyonların kişilik haklarını zedelemeden, hukuktan ayrılmadan ve kanunlara uygun olarak yapılması gerektiğini ifade eden Yazıcıoğlu, şöyle konuştu:

''Sonuçta ne gibi bilgi ve belgelere sahip olunduğu, hangi iddialara muhatap oldukları tarafımızdan bilinmediği için üzerinde fazla yorum yapmayı doğru görmüyorum. Bir operasyon yapıldığında hemen onları 'çete' diye adlandırmamız ya da 'neden bu operasyonlar yapılıyor' diye ortaya çıkmamız doğru değil.

Çünkü içerikte ne var, bilgi ve delil olarak ne var, bu bilgi ve delillerin ciddiyeti ne kadar sağlam delillere dayanıyor, bunları bilmek lazım. Dolayısıyla medyanın bir yargıç gibi davranması hatta yargı sonucu gibi yazması ve konuşması ki, siyasetçilerin de doğru değil. Gelişmeleri takip ediyoruz.''

Partisinin ilçe seçim bürosunun açılışını yapan Yazıcıoğlu ve beraberindekiler daha sonra Alpu Kaymakam Vekili Aydın Tetikoğlu ve ilçe Emniyet Müdürü Mehmet Ceyhan'ı ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*