Muhsin Yazıcıoğlu'nu elektrik çarptı!

Muhsin Yazıcıoğlu'nu elektrik çarptı!.12872
  • Giriş : 10.03.2009 / 17:50:00

Yazıcıoğlu, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde partisinin seçim bürosunda halka hitap ederken mikrofon şoku yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, kavgaların, işkencelerin, çetelerin, mafyaların olmadığı bir Türkiye istediğini söyledi.

Yazıcıoğlu, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde partisinin seçim bürosunun açılışında halka hitap etti.

Emirdağ'da belediye başkanlığı için aday göstermediklerini belirten Yazıcıoğlu, il genel meclisi üyeliği için halktan destek istedi.

Türkiye'nin ayrılıklardan çok çektiğini belirten Yazıcıoğlu, ''Bu ülke insanını Alevi, Sünni, Kürt, Türk diye ayırdılar. Halbuki Cumhuriyeti, Alevisiyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Boşnağıyla birlikte kurduk. Ecdadımızın bize bıraktığı bu emaneti birlikte koruyacağız, birlikte yöneteceğiz. Onun için biz büyük birliği özlüyoruz. Onun için adımızı Büyük Birlik koyduk.''

Konuşmasında, siyasetçilerin dürüst ve temiz olması gerektiğini ifade eden Muhsin Yazıcıoğlu, şunları kaydetti:

''Özen duyulan insanların aile ve ticari hayatı açık olacak. Güvenilir insanlar olacak. Siyasetin böyle yapılması halinde yararlı olacağını düşünüyorum. 41 yıldır bu anlayışla siyaset yapıyorum. Bu süre içinde hücreleri, kavgaları, cezaevlerini gördüm. Şimdi diyorum ki kavgaların, işkencelerin, çetelerin, mafyaların olmadığı bir Türkiye istiyorum. Milletimle bütünleşip, milletimle beraber iktidar olmak istiyorum. Amerika, İsrail lobileri, Avrupa Birliği locaları, Avrupa fonları ve Türkiye'yi soyan mafya ve çetelerin sermayesiyle siyaset yapmadım. Bundan sonra da yapmayacağım. Onlara yaslanarak iktidar olmak istemedim, bundan sonra da olmayacağım. Milletimi yanıma alıp iktidar olacağım. Olursam siz halkımla olacağım, olmazsam da yine siz halkımla olmayacağım.''

Konuşması sırasında mikrofondaki kaçak nedeniyle elektrik çarpan Yazıcıoğlu, ''Beni günlerce elektriğe verdiler. Yeter artık burada da mı elektriğe vereceksiniz'' diye konuştu.

Yazıcıoğlu, konuşmasının ardından Emirdağ pazar esnafını ziyaret ederek partisi için destek istedi.

SEÇİMDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAĞIZ

Muhsin Yazıcıoğlu, Emirdağ ziyaretinin ardından partisinin Çobanlar ilçesine bağlı Kocaöz beldesindeki seçim bürosunun açılışını yaptı.

Partisinin her zaman milletin hakkını koruduğunu söyleyen Yazıcıoğlu, şöyle dedi:

''Buraya 4 yıl önce de gelmiş ve seçimi kıl payı kaybetmiştik. Bu kez görüyorum ki bu seçimi biz alacağız. Adayımız inşallah seçilecek. Yerel yönetimlerde başarılı olmak ya da daha fazla hizmet vermek için belediye başkanının iktidar partisi mensubu olması gerekmez. Bazıları diyor ki 'iktidar partisinden olursa hizmet gelir, iktidar partisinden olmazsa hizmet gelmez', kim demiş onu. Hangi iktidar olursa olsun ben haklı bildiğim bir dava varsa onu sonuna kadar götürür, gerekirse söker alırım. Bugüne kadar hiç bir iktidarın doğru yaptığına yanlış demedim. Yanlışlarının da karşısında oldum. Ben doğruyu söylediğim sürece bu beldelere de hizmet gelecektir.''

Yazıcıoğlu, 29 Mart yerel seçimlerinde BBP'nin güçlenerek çıkacağını ve ileriki seçimlerde de mutlaka iktidar olacağını savundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*