Muhtar, bakandan zam istedi

Muhtar, bakandan zam istedi.10980
  • Giriş : 21.06.2009 / 21:43:00

Ağrı'da partisinin 3. Olağan İl Kongresi'ne katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul'a gitmek için karayoluyla geldiği Erzurum'da muhtarların zam talebiyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti 3. Olağan İl Kongresi'ne katılan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ağrı'dan İstanbul'a uçak olmayınca karayoluyla Erzurum'a geldi. Bakan Şimşek Erzurum'da Vali Yardımcısı Nurullah Aktaş tarafından karşılanırken, öğle yemeğinde Erzurum'un meşhur cağ kebabından yedi. Cağ kebabı lokantasına giren bakan, burada ocak başına geçip cağ keserek gazetecilere poz verdi. Ardından yemeğini yiyen Bakan Şimşek, çıkışta ise bir muhtarın zam talebi ile karşılaştı.

Erzincan'ın Tercan ilçesine bağlı Kuzuören köyü muhtarı Rıza Kaya, lokantada yemek yediği sırada üst katta Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yemek yediğini öğrenince hemen kısa bir dilekçe şeklinde not yazarak bakanın çıkışını beklemeye koyuldu. Bir süre sonra Bakan Şimşek'in üst katın merdiven basamaklarından indiğini gören muhtar Rıza Kaya, ayağa kalkarak önce kendini tanıttı, ardından da muhtarların maaşlarının yetersizliğini dile getirdi, daha sonra da önceden yazmış olduğu talebini Bakan Şimşek'e verdi. Muhtarların 319 TL maaş aldığını söyleyen Kaya, bunun da günün şartlarında yetersiz olduğunu ifade ederek, maaşların iyileştirilmesini istedi. Bakan Şimşek ise muhtar Kaya'nın talebini alarak değerlendireceğini belirtti.

Bakan Şimşek, daha sonra havaalanına geçerek buradan havayolu ile İstanbul'a hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*