Muhtar, Belediye Meclisi'ne silahla girdi

  • Giriş : 02.05.2007 / 00:00:00

Edirne Belediye Meclis toplantısına belindeki silahla giren köy muhtarı, meclis üyelerini tedirgin etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Belediye Meclis Salonu’na silahla girmenin yasak olduğunu bilmediğini söyleyen Muhtar Mustafa Dağdeviren, tutulan tutanağın ardından polis tarafından belediye binasından çıkarıldı.

Edirne Belediye Meclis Salonu’nda bugün Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısı gerçekleştirildi. ‘Tek Bilet ile Aktarmasız Sistem’in gündem dışı görüşülmesi sırasında salona gelen, Serhat Birlik Kooperatif üyesi ve Lalapaşa İlçesi’ne bağlı Ortakçı Köyü Muhtarı Mustafa Dağdeviren’in belinde silah olduğu fark edildi. Korumalar tarafından dışarı çıkartılan Muhtar Mustafa Dağdeviren, polislerce tutulan tutanağın ardından belediye binasından çıkarıldı. Köy Muhtarı Mustafa Dağdeviren, meclise silahla girmenin yasak olduğunu bilmediğini ve daha önce de birkaç kez silahla girdiğini söyledi.
BAŞKAN MUHTARI SUÇLADI
Yaşanan olay sonrası belediye meclis toplantısını izlemek için gelenler dışarıya çıkartıldı. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Belediyeye silahla girilmez. Geçenlerde meclisi basarak meclis üyelerine saldıran yine bu adamlardı. Salona gelerek belindeki silahı gösteriyor” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious