Muhtar, koruculuk ve bekçilik de yapıyor

Muhtar, koruculuk ve bekçilik de yapıyor .14393
  • Giriş : 24.02.2008 / 14:00:00

Gaziantep'in Araban ilçesinde, 10 yıldır gönüllü köy koruculuğu yapan Körhaciobası köyü Muhtarı Erol Sülüker, Karadağ ormanlarındaki meşeleri de koruyarak vatandaşlara örnek oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçici köy koruyuculuğuna giren Sülüker, bölgede zaman zaman baş gösteren PKK terör örgütüne karşı yürütülen operasyonlara katılarak vatanın bölünmez bütünlüğüne katkıda bulunuyor. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde muhtar seçilen Sülüker, Körhaciobası köyünün tüm sorunlarını çözmekle kalmayıp, Karadağ'ın üzerinde bulunan ormanlık bölgede de özellikle kış aylarında nöbet tutuyor. Meşe ağaçlarının kesilmesini ve bölgede otlatılan besi hayvanlarının ormana zarar vermemesi için gece gündüz nöbet tutan Sülüker, vatandaşlar tarafından örnek muhtar olarak gösteriliyor.

Köy sakinleri, "Muhtarımız ormanı bu kadar severek korumasaydı, bizlere orman sevgisini aşılamasaydı köyümüzde orman adına bir şey olmazdı. Onun mücadelesiyle, önümüzdeki yıllarda içerisinde insanın kaybolacağı ormana sahip olacağız. Muhtarımız Erol Sülüker'e, teşekkür ediyoruz.'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious