Muhtar köye gömülmesini istemedi

Muhtar köye gömülmesini istemedi.17249
  • Giriş : 03.11.2008 / 19:56:00

Kuşadası'nda köyünün mezarlığına gömülmeyi isteyen müteahhidin vasiyeti köy muhtarının ilginç gerekçesine takıldı. Bakın o gerekçe neydi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aydın'ın Kuşadası ilçesi Yayla köyü mezarlığına gömülmeyi vasiyet eden müteahhidin cenazesi, köy muhtarının izin vermemesi nedeniyle 15 kilometre uzaktaki mezarlıkta toprağa verildi.

Alınan bilgiye göre, önceki gün rahatsızlanan Kuşadası'nın eski müteahhitlerinden Kerim Cavit Baştürk, Bozyaka Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Baştürk'ün doğup büyüdüğü Yayla köyünün mezarlığına gömülmeyi vasiyet etmesi üzerine yakınları, köyün muhtarı Kenan Yıkılmaz ile görüştü.

Muhtar Yıkılmaz'ın, ailenin defin isteğine izin vermeyerek, ''En az 15 gün önce haber vermeniz gerekiyordu'' dediği öne sürüldü.

Eski milletvekillerinden Halit Dikmen de, dünürü olan Kerim Cavit Baştürk'ün cenazesinin Yayla köyünde toprağa verilmesi için muhtarla görüştüğü ancak olumsuz yanıt aldığını bildirdi.

Dikmen, Aydın Valisi Mustafa Malay'a da konuyu aktardığını belirtti.

Muhtarın ikna olmaması üzerine Baştürk'ün cenazesi, Kuşadası Yayla köyünde kılınan namazın ardından, köye 15

MUHTARIN YANITI

Yayla Köyü Muhtarı Kenan Yıkılmaz, köylerinin 700 nüfusa sahip olduğunu ve defin konusunda kendi başına karar almasının mümkün olmadığını söyledi.

Muhtar Yıkılmaz, şöyle konuştu:

''Kendi başıma karar alamam, vasiyet beni ilgilendirmez. Daha önce haber verilseydi. Önce ihtiyar heyetini toplayıp karar aldıktan sonra azalarıma da danışmam gerekiyor. Burası köy ve ben kendi başıma karar veremem. Yakında seçimler var köylüyü karşıma alamam. Sonra bana hesap sorarlar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*