Muhtar suya ilaç kattı, 29 kişiyi zehirledi

Muhtar suya ilaç kattı, 29 kişiyi zehirledi.8548
  • Giriş : 07.08.2008 / 11:53:00

Van'ın Erciş ilçesine bağlı Derekent köyünde yaşayan 29 kişinin, muhtarın su deposuna ilaç katması sonucu zehirlendiği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Van Vali Vekili Ali İpek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşamdan bu yana Derekent köyünde yaşayan 29 kişinin zehirlendikleri iddiasıyla hastaneye başvurduğunu söyledi.

Erciş Devlet Hastanesine başvuran bu kişilerde, herhangi bir zehirlenme bulgusuna rastlanmadığını belirten İpek, 29 kişinin tedbir amaçlı Van'daki hastanelere sevk edildiğini bildirdi.

Van'daki hastanelerde tedavi altına alınan 29 kişiden 9'unun taburcu edildiğini, diğer 20 kişinin ise halen kontrol altında tutulduğunu anlatan İpek, hastaların hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.

Vali Vekili İpek, dün bir vatandaşın Kaymakamlığa sunduğu dilekçede köy muhtarının içme suyu deposuna ilaç kattığını iddia ettiğini, bunun üzerine Sağlık ekipleri ile Jandarma Komutanlığı ekiplerinin hemen köye giderek su örneği aldığını belirterek, örneğin Erzurum'a gönderildiğini bildirdi.

Köy muhtarının mensubu olduğu aile ile köyde yaşayan diğer aile arasında husumet bulunduğunu ifade eden İpek, iddianın bu husumetten kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Su tahlil raporlarının gelmesinin ardından konunun netlik kazanacağını belirten İpek, ''İddia üzerine köydeki vatandaşların içme suyunu kullanmaması istendi. Köye de tankerlerle su verilmeye başlandı'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*