Muhtarın 10 parmağında on marifet var

  • Giriş : 17.01.2006 / 00:00:00

Hatay'a bağlı Meydan köyü muhtarının10 parmağında on marifet var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köyün okul aile birliği başkanı olan Muhtar Erdal Sertel bilgisayarlı sisteme geçerken köylerine bir Futbol sahası yaptıramamanın ezikliğini yaşıyor.

Yıllardır hiç bir hizmet vermeden koltuk işgal eden, sadece makamının sıfatını kullanan, yaşı epey geçkin muhtar görüntüsü günümüzde alışıldık bir durum olmasına karşın, Samandağ'ına bağlı Meydan köyü muhtarı, bu özelliklerden tamamıyla farklı bir portre çiziyor.

Çok genç olmasına rağmen, yaşı kadar hizmetlerde bulunan Meydan köyü muhtarı Erdal Sertel(30), faaliyetleriyle köyünün makus talihini değiştirmiş durumda.

Sertel; idealist, ve üretken örnek bir muhtar olmasının yanında, hem Amatör Futbol süper liginin en başarılı takımlarından Meydanspor'un başkanlığıyla birlikte takım kaptanlığını hem de Meydan Köyü İlköğretim Okulu'nun Okul Aile Birliği Başkanlığı'nı yapıyor. Köyün yıllardır çözülemeyen su ve elektrik sorununu, çözen genç muhtar, çöp sorununu da kendi imkanlarıyla çözüme ulaştırdı.

Kendi bütçesinden fedakarlık yaparak traktörle köyün çöplerini toplayan muhtar, kısa süre içinde köyün en sevilen ve en sayılan kişisi durumuna geldi.
BİLGİSAYARLI SİSTEME GİREN TEK KÖY MUHTARI
Genç olmanın avantajlarını çok iyi kullanan muhtar Sertel, Hatay'da bilgisayarlı sisteme geçen tek köy muhtarı unvanına da sahip. Köyün tüm bilgilerini bilgisayara nakleden muhtar Sertel, her türlü işlemi teknolojiyi kullanarak kısa bir üre içinde hallediyor, hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de köy sakinlerine kısa sürede hizmet ediyor.

Köye yönelik hizmetlere ayırdığı zamanı ailesine ayıramadığını söyleyen Muhtar Sertel, eski muhtarların hiçbir şey yapmadığından yakındı ve "İşler bize kaldı. Daha yapacak çok işimiz var" dedi.


KÖYE BİR TÜRLÜ Futbol SAHASI YAPTIRAMADIM


Başarılı bir Futbol takımına sahip oldukları halde imkansızlıklar içinde mücadele ettiklerini söyleyen Muhtar Sertel, en büyük sıkıntılarının köyde bir Futbol sahasının olmaması olduğunu vurguladı.

Muhtar olmasının en büyük nedenlerinden birinin köye bir Futbol sahası kazandırmak olduğunu ifade eden muhtar Sertel, köyün tüm eksiklerini tamamlamasına rağmen, hala sahayı yaptıramamanın üzüntüsünü yaşadığını bildirdi.

İdmanlarını yapacak bir yer olmamasına rağmen köy takımı olarak çok ileride olduklarını, bir çok zengin takımın önünde olduklarını dile getiren Muhtar Sertel, buna rağmen bir sahaya sahip olmamalarına anlam veremediğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious