Muhtarlar AB'ye hazırlanıyor

  • Giriş : 25.10.2006 / 00:00:00

Türkiye Muhtarlar Federasyonu (TMF) Genel Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz, AB giriş sürecinde muhtarları en iyi şartlarda AB'ye hazırladıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Öncelikle muhtarları kahvehane köşelerinden kurtararak onlara birer ofis kazandırdıklarını söyleyen Titiz, ardından bu ofisleri günün teknolojisiyle donattıklarını ifade etti. Titiz, "Türkiye Cumhuriyeti Devletine yakışır muhtarlık ofislerinin mimarı olduk. Biz yaptık Türkiye taklit etti, biz yapıyoruz Türkiye taklit etmeye devam edecektir. Yerel yönetimlerle ve mülki idareyle uyum içerisinde olmayı başardık. Verdiğimiz hizmetlerin büyük bir bölümünü yerel yönetimlerin destekleriyle gerçekleştirdik. Şimdi bütün muhtarlık bürolarına muhtarları ve azaları tanıtan 'Muhtarlık Teşkilat Şeması' hazırladık. Önümüzdeki günlerde her muhtarın ofisi içerisinde o muhtarlıkla ilgili teşkilat şemaları bulunacaktır. Vatandaş evraklarını imzalatırken teşkilat şemalarından faydalanacak ve aradığı muhtarı, azayı kolaylıkla bulacaktır" diye konuştu.

Türkiye'nin en modern muhtarlık ofislerine sahip olduklarının altını çizen Ökkeş Titiz, "Marka şehrimize marka muhtarlıklar kazandırdık. Birçok ilimiz bizim uygulamalarımızı pilot kabul edip örneklerimizi alarak kendi illerinde uygulamaya soktu. Muhtarlıklarımıza hüviyet kazandırabildiysek ne mutlu bizlere" dedi.

Ramazan Bayramı kutlamaları çerçevesinde bir araya gelen Gaziantepli muhtarlara AB dersi veren Titiz, "AB uyum süreci içerisinde muhtarlar üzerlerine düşeni fazlasıyla gerçekleştiriyor. Hepinizi kutluyorum. Vatandaş ve devlet arasında en iyi şekilde köprü olmayı başarıyorsunuz. Sizler devletin vatandaş nezlindeki en küçük birimleri, kapısısınız. Vatandaşlarımızın sorun ve önerilerini mutlaka ciddiye alarak değerlendirin, projelerimize destek verin" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious