Müjde Ar: "Bir daha CHP'ye oy vermem"

Müjde Ar:
  • Giriş : 26.11.2007 / 01:14:00
  • Güncelleme : 26.11.2007 / 01:22:16

Ünlü sosyal demokrat politikacı Ercan Karakaş'ın hayat arkadaşı Müjde Ar, "Bir daha CHP'ye oy vermem" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Taraf Gazetesi'nden Banu Uzpedere konuşan ünlü oyuncu Müjde Ar, "Bir daha CHP'ye oy vermem" dedi.

İşte Taraf'ta sosyal demokrat politikacı Ercan Karakaş ve Müjde Ar'la yapılan röportajdan ilgili bölüm.

Geçenlerde Ankara'da check-up yaptırdınız Ercan Bey'le beraber, bir şey çıktı mı?

Müjde Ar: Felaket bir şeker çıktı, zaten benim şekerim 16 yaşından kalma. İkimizin de böbrek taşı var ama onun dışında sağlıklıyız. Ercan da hemen hiçbir şey çıkmadı. Yani CHP'ye genel başkan olabilir (gülüyor)

Ercan Karakaş: Aman aman... Ben CHP üyesi değilim ki. Altan Öymen ayrılıp Deniz Baykal yeniden geldiğinde ayrıldım ben. Şimdi de Sosyal Demokrasi Vakfı'yla ilgileniyorum işte, arkadaşlar onursal başkanlığı uygun gördüler bana, sağolsunlar. CHP'nin çok büyük sorunları var. Bir kere artık Türkiye partisi olmaktan çıktı. Güneydoğuda'ki oyları yüzde 3'lere kadar düştü. Ama toparlaması da zor çünkü kendi içinde özgürce tartışma yok, bir yenilenme çabası yok. O yüzden çok zor. Kolay değil tekrar eski gücüne kavuşması, düşünün CHP'de genel başkanlık yapmış beş insan, işte Erdal İnönüler, Altan Öymenler CHP'nin dışında. Türkiye'nin siyasi kültüründe geleceğe yönelik hiçbir plan, proje yok.

Son seçimlerde kime oy verdiniz?

Ercan Karakaş: Ben yine de CHP'ye verdim. Bütün zaaflarına rağmen AKP'ye karşı bir denge sağlayabilecek, iyi bir muhalefet edebilecek potansiyelinin yine de olduğunu düşünüyordum. Eleştiri hakkımızı saklı tutuyoruz tabi. Kadıköy yakasında olsaydım Ufuk Uras'a verirdim. Sarıyer bölgesinde iki tane bağımsız aday çıktığı için onlar kendi şanslarını baştan yok ettiler.

Müjde Ar: Ben oy kullanmadım. Geçen sefer son olarak CHP'ye oy vermiştim, ondan sonra da bir daha vermeyeceğim

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious