Müjde Ar ifade verdi

Müjde Ar ifade verdi.8688
  • Giriş : 22.05.2008 / 09:53:00

NTV'de yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol programında, "Hâlâ Adıyaman'da mağarada yaşayan insanlar var" dediği için Adıyamanlılar tarafından mahkemeye verilen Müjde Ar ifade verdi. Ar'a göre ortada hakaret yok...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

NTV'de yayınlanan Haydi Gel Bizimle Ol programında söylediği "Dağdaki çobanla benim oyum eşit olur mu" sözüyle tepki toplayan manken Aysun Kayacı'dan sonra, aynı programdaki sözleri nedeniyle oyuncu Müjde Ar ve yazar Pınar Kür de adliyelik oldu. Müjde Ar "Hâlâ Adıyaman'da mağarada yaşayan insanlar var," Pınar Kür ise "oy eşitliğiyle" ilgili yaptığı yorum nedeniyle başlatılan soruşturmada savcılığa ifade verdi. Adıyamanlılar tarafından savcılığa şikâyet edilen Ar'ın "basın yoluyla hakaret" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama" suçları işlediği öne sürülmüştü. Kür ise "Oyunun eşitliğini bırak. Benim suyumu kesip onlara veriyorlar. Onlar kaçak su kullandıkları halde ben su parası veriyorum" sözleri nedeniyle şikâyet edilmişti.

'SOMUT BİR ŞEY YOK'

Şişli Adliyesi'ne gelen Pınar Kür ifadesinde suça konu olacak bir şey söylemediğini belirterek "Kimseye hakaret kastım yoktur. Türk toplumuyla ilgili saptamalarda bulundum. Şikâyet dilekçesinde sadece şüpheliler arasında ismim geçmekte, ancak hakkımda suça konu somut bir şey bulunmamaktadır" dedi. Müjde Ar ise "Konuşmalarımda suç teşkil edecek herhangi bir söz, maksat, amaç, niyet söz konusu bile değildir. Şikâyet yersizdir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious