Müjde...! Sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek

Müjde...! Sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek.9910
  • Giriş : 11.08.2007 / 22:20:00
  • Güncelleme : 11.08.2007 / 19:25:22

Önümüzdeki hafta salı gününden itibaren sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sıcaklardan bahsedip duruyoruz ama unutmayın ki aylardan da ağustos. Şunun şurasında en fazla bir ay kaldı. Sonrası yine serin ve giderek soğuyan havalar.
Hafta sonu hakikaten sıcak, özellikle de iç ve doğu kesimlerde. Güney haricinde sahil bölgelerimizde durum daha ılıman ama oralarda da mevsim gereği 35 dereceye varan sıcaklıklar bekleniyor. Ama öyle "Cehennem sıcakları geri döndü, dönüyor" dedirtecek bir hava da olmayacak. Ancak iç ve doğu kesimler ile Doğu Karadeniz'de hava hafta sonunda, o bölgelerde yaşayanların alışık olmadığı kadar sıcak.


Gelecek hafta sıcak hava yine iç ve doğu bölgelerimizde etkili olacak. Trakya, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerimizde sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.
14 Ağustos Salı günü tüm yurtta hava sıcaklıkları yeniden, hiç olmazsa geceleri, mevsim normallerine dönmüş olacak. Haftanın geri kalan kesiminde ise hava her geçen gün birkaç derece serinleyecek, sıcak hava yine her geçen gün daha doğuya ve güneydoğuya doğru çekilecek.

Avrupa sıcağa hasret

Hafta içinde kuvvetli bir rüzgar veya yağış beklentisi yok. Haftanın ilk yarısında batı ve güneybatı yönlerinden esecek olan rüzgar, ikinci yarıda kuzey yönlerden esmeye başlayacak.
Avrupa mı? Yine soğuk ve yağışlı... Biz yağmura hasret kalmışken onlar da güneşe ve sıcağa hasret kalmış beklerler. Uzun dönemli tahminler Avrupa'daki serin havanın ayın son çeyreğinde batıdaki sıcaklıkları aşağıya çekebileceği yönünde.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious