Müjdeyi Bodrum’da aldı

  • Giriş : 10.07.2006 / 00:00:00

OKS Türkiye birincisi, müjdeli haberi tatil yaptığı Bodrum’da öğrendi, havalara uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) sonuçları açıklandı. Türkiye birinciliğini kazanan İstanbul Özel Üsküdar S.E.V. İlköğretim Okulu ve Anafen Dersaneleri öğrencisi Selin İşgüven, birinciliğini annesi ve dersane öğretmenleriyle tatil yaptığı Bodrum Bitez kasabasında öğrendi. Bodrum’da sınav sonuçları açıklanmadan annesi ve öğretmenleriyle televizyon karşısına geçen Selin İşgüven, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in sonuçları açıklamasıyla birlikte sevincini annesi ve öğretmenleriyle paylaştı.

Selin İşgüven, başarıda en büyük faktörün temelden geldiğini söyledi. OKS’de başarı beklediğini, ancak birinciliğin sürpriz olduğunu belirten şampiyon öğrenci Selin İşgüven, öncelikle her şeyin iyi bir temel üzerine oturtulması ve buna göre uygun çalışma ortamları oluşturulması gerektiğini belirtti. İşgüven, "Başarımda annem babam, okulum ve dersane öğretmenlerimin katkısı çok oldu. Dersane öğretmenlerim bana her zaman yardımcı oldu. Başarılı olmak isteyen arkadaşlarım öncelikle her şeyi iyi bir temel üzerine oturtmaları lazım. Boş temel üzerinde başarı olmaz. Uykularına dikkat etmeleri lazım. Ben okurken ve sınava hazırlanırken televizyon seyrettim, bilgisayar oynadım, arkadaşlarımla da gezdim. Her şeyi yaptım. Dersi derste öğrenme ve okula devamlılık çok önemli" dedi.

Öğrencilerinin başarısında ailesi, okulu kadar dersane öğretmenlerinin de etkili olduğunu belirten Anafen Dersaneleri Genel Müdürü Celal Sevmezler, başarılı öğrencilerini yalnız bırakmadıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Eğitimde başarıda öğrenciler kadar öğretmenlerin de fedakarlık yapmasının etkili olduğunu ifade eden Celal Sevmezler, "Anafen Dersanaleri kurulduğu 1994 yılından beri başarılarına devam ediyor. Bu yılla birlikte 8. kez Türkiye birincisi çıkardık. Öğrencilerimiz gayretlerinin yanında, fedakar öğretmenlerimizin çabalarına karşılık verdi. Bu da bizi çok mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

Babası ve annesi doktor olan Selin İşgüven, Hüsnü ve Pınar İşgüven çiftinin tek çocuğu. OKS Türkiye şampiyonu Selin İşgüven, eğitimine önem verdiklerini belirten anne Pınar hanım, kızını ilk kutlayan kişi oldu. Kızlarının başarısında katkısı olan herkese teşekkür eden anne, sevincini kızıyla paylaşırken duygulandı, göz yaşlarını tutamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious