Mukkaddes Eruygur'dan açıklama geldi

Mukkaddes Eruygur'dan açıklama geldi.9831
  • Giriş : 11.02.2009 / 23:01:00

Mukaddes Eruygur, Hürriyet gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mukaddes Eruygur, Hürriyet gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuştu; sesin kendisine ait olduğunu doğruladı. Eruygur, "Kızgınlığıma denk geldi. Önemli olan bu kayıtların kimin tarafından alındığı ve yayıldığı" dedi.

Cezaevinde merdivenden düşüp beyin kanaması geçiren Ergenekon sanığı Orgeneral Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur, internet sitelerine düşen ses kaydını doğruladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Mukaddes Eruygur , "Kocama yapılan zulüm karşısında ağzımı kapatıp oturacak değilim. Onun düşürüldüğü duruma isyan ediyorum. Bu kapsamda kızgınlığımı dile getirmiş olabilirim. Önemli olan, bu konuşmaları kimlerin kaydedip yayınladığıdır" dedi.

Ses kaydındaki konuşmalardan Şener Eruygur'un sağlıklı olduğu anlaşılıyordu. Mukaddes Eruygur

ise eşinin sağlık durumuyla ilgili olarak ise, "Eşim başta okuma-yazma olmak üzere bir çok yeteneğini kaybetti. Bazı olayları hatırlamıyor. Televizyon izleyemiyor. Bazen, beğeneceği programları söylediğimizde 'Beni niçin anlamıyorsunuz, izlerken beynim rahatsız oluyor' diyor" dedi.

Mukaddes Eruygur , internet sitelerine düşen diyalogda, Haydarpaşa GATA Beyin Cerrahisi Servis Şefi Albay Nusret Demircan'la konuşurken mahkeme nedeniyle taburcu işlemlerini iptal ettirdiğini söylemişti.

Konuşmalarda Mukaddes Eruygur'un asıl öğrenmek istediği, eşinin taburcu edilirse tekrar tutuklanıp tutuklanmayacağıydı. Çünkü, Eruygur'un tahliyesindeki en büyük etken sağlık durumuydu.

Şener Eruygur, beyin kanaması geçirmişti ve durumu kritikti. Eruygur'un sağlık sorunu gözönüne alınarak tahliyesine karar verilmişti.

Mukaddes Eruygur:

"Ama şimdi taburcu olsun mu olmasın mı, sizlerin vereceği karar."

Dr. Demircan:

"Dediğim gibi bizim yönümüzden bir sorun kalmadı. Fakat burdan çıktığınız anda tekrar aynı şeyleri yaşayacağınız korkusu var. Burayı daha emniyetli buluyorum."

Mukaddes Eruygur:

"Anladım."

Mahkeme seçimi konuşmaları

Konuşmanın sonunda ise Mukaddes Eruygur'un, eşinin tahliyesi için mahkeme seçimi üzerine konuşmaları yer alıyor. İstanbul Ağır Ceza mahkemelerini kastederek "12. ve 14. mahkemeler bizden" diyor.

Eruygur'un bizden dediği,12. mahkeme, Hurşit tolon'un tahliyesine karar veren mahkemeydi.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ise, "Yargının tarafı olmaz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*