Mumcu, 'Adı Ömer'di, ahlakı da Ömer'di'

  • Giriş : 03.04.2007 / 00:00:00

Mumcu, vefat eden Abuşoğlu için, “Hakiki bir devlet adamını kaybettik. Adı Ömer'di, ahlakı da Ömer'di” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, vefat eden Anavatan Partisi Grup Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Ömer Abuşoğlu için, “Hakiki bir devlet adamını kaybettik. Adı Ömer'di, ahlakı da Ömer'di” dedi.

Mumcu, Adana'dan sonra geldiği Osmaniye Devlet Hastanesi'nde, Vali Zübeyir Kemelek ve Başhekim Opr. Dr. Mustafa Zeren tarafından karşılandı.

Mumcu, Zeren'den, Abuşoğlu'nun torunu Ayşegül Abuşoğlu'nun sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, çok üzüntülü olduklarını ve ”dünya iyisi bir kişiyi kaybettiklerini” söyledi.

“Hakiki bir devlet adamını kaybettik. Adı Ömer'di, ahlakı da Ömer'di” diyen Mumcu, şöyle devam etti:
“Parti kongresini şahsi iş kabul ettiği için, makam aracı ve makam şoförüyle seyahat etmediği için, bunda ısrar ettiği için, o yorgunlukla maalesef başına bu geldi. Hayatta hep adil bir adam olarak yaşadı. Hakikaten bir şan bırakarak gitti. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Geride kalan, devlet adına iş yapan herkese de hayatı ibret olsun. Çünkü devletin mumunu ayrı, kendi mumunu ayrı yakan bir adamdı.”

Mumcu daha sonra, Abuşoğlu'nun cenazesine katılmak üzere eşi Işıl Mumcu'yla birlikte Gaziantep'e hareket etti.
Bu arada, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Zeren, Ayşegül Abuşoğlu'nun beyin ölümünün gerçekleştiği iddialarına değinerek, “Makineye bağlı şekilde yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Başka yere sevki söz konusu değil, bu tür hastaların bakımı dünyanın her yerinde aynı şekilde yapılır. Beyin ölümünün gerçekleşip gerçekleşmediğinin söylenebilmesi için en erken 1 gün geçmesi gerekir, şu an öyle bir durum yok” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious