Mumcu, Baykal'ı Semra Hanım'a benzetti

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, CHP Lideri Deniz baykal'ı ünlü kaynana 'Semra Hanım'a benzetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda CHP'nin tavrını eleştiren Erkan Mumcu, "Ana muhalefet partisine bakıyorsunuz, magazin programlarının Semra Hanımı, kendine gelin beğenir gibi Cumhurbaşkanı beğeniyor" dedi.
Anavatan Partisi Grup toplantısında konuşan Genel Başkan Erkan Mumcu, seçim yaklaştıkça, hayat ne kadar acıklı hale gelirse gelsin, siyasetin magazinleştiğini ifade ederek, Türk siyasetçisinin ve Türk aydınlarının bazı konulardaki duyarsızlığına bir anlam veremediğini kaydetti.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, ekmek parasını sağlamaya çalışan insanların 'mal gibi' kamyonla çalışmaya giderken hayatlarını kaybettilerini belirten Erkan Mumcu, "Hrant Dink öldürüldü, Türkiye ayağa kalktı. Herkes, Vali, İçişleri Bakanı, devletin hesap vermesi gerektiğini söyledi. O da bir candı. Göz göre göre ölümünden sorumlu olan vardı. Ama Ceylanpınar'da ekmeğini kazanmak için giderken hayatların kaybedilmesinin bir sorumlusu olmayacak mı? Nasıl oluyor da bütün bunları kanıksıyoruz'' diye konuştu.

Erkan Mumcu, Ttürkiye'nin son 5 yılda 184 milyar dolar faiz ödediğini ifade ederek, ülkenin ana paradan fazla faiz borcu ödediğini kaydetti. Buna rağmen ana paranın yüzde 67 arttığını anlatan Mumcu, bu sürece alın teriyle kurulan kamu kurumlarının da özelleştirme adı altında elden çıkarıldığını söyledi. Mumcu, şöyle konuştu: "Peki elde ne var? Yoksulluk, kölelik ve köleliğe razı edilmiş millet... Akıllı siyasetle yönetilmiş olunsaydı ödenen borç, faizinin beşte birinden asla çok ödenmezdi."

Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin tartışmaların magazin senaryolarına benzemeye başladığını savunan Erkan Mumcu, "Onun eşi başörtülü Cumhurbaşkanı olamaz" diye konuşulan bir dönemde Türkiye'nin cebinden milyarların çalındığını kaydetti. "Demokratik devlet istiyor musun? O zaman cumhurbaşkanını halka seçtir" diyen Erkan Mumcu, "Ana muhalefet partisine bakıyorsunuz, magazin programlarının Semra Hanımı, kendine gelin beğenir gibi Cumhurbaşkanı beğeniyor. Sen kimsin, millet iradesi karşısında sen kimsin. Ünvanından, adından ders alır. Altı okundan biri halkçılık, nerede halka, millete güven, halk seçmesin, niye? Çünkü seçilselerde seçilmeselerde her zaman iktidarda olsunlar diye, yok öyle yağma. Bu millet cumhurbaşkanını seçmeyi hak ediyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious