Mumcu, iki defa özür geldi

Mumcu, iki defa özür geldi.10344
  • Giriş : 04.06.2007 / 08:22:00

Mumcu, Mesut Yılmaz’ı Öcalan’la karşılaştırdı, partisinde istifalar arka arkaya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatasının farkına varan Mumcu, özür diledi ancak iş işten geçmişti. Mumcu'nun bugün yapılan Kongre öncesi yaptığı açıklamada, eski ANAP Başkanı Mesut Yılmaz'a yönelik "Kamuoyu araştırmalarında en sevilmeyen kim? Abdullah Öcalan mı yoksa bir başkası mı?" sözleri tepki aldı.

Partide yaşanan istifa depreminden sonra kongrede yaptığı konuşmada, Mumcu, konuşmasının sonunda kamuya açık olarak düzeltilmesi için kendi mesuliyetini yerine getiren birkaç cümle söyleyeceğini ifade etti. Mumcu, şunları kaydetti: ''Dün, günün koşullarının gerginliği içinde bir gazetecinin bana sorduğu, bana bir hayli provokatif gelen bir soruya bir cevap verdim. Yansıma biçimine baktığımda, öfke içinde söylediğim bu sözlerin, öfkem ne kadar haklı olsa da haklı olmadığımı bana göstermiştir. Öfkemde haklıydım ama sözlerimde haklı değildim. Bunun için başta hak sahibi olmak üzere, tekrar isim vererek insanları bir tartışma ortamının içine çekmek istemiyorum, bu beyanımdan incinen herkesten özür diliyorum. İçinde bulunduğum şartlar belki beni mazur gösterebilirdi ama ben mazereti değil, dürüstlüğü tercih ediyorum.'' dedi.

Mumcu bir özür de Türkiye'den diledi.

Mumcu, ''Ben kendi adıma iyi niyetim ve fedakarlığım yetmediği için, belki bundan da daha fazla şeyler varken bunu öngörememiş olduğum için, kendi sorumluluğumu kabul ederim ve ülkemden özür dilerim'' dedi.

 

HABER 7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious