Mumcu, kongre tarihini açıkladı

Mumcu, kongre tarihini açıkladı.26710
  • Giriş : 10.08.2007 / 23:18:00

Erkan Mumcu, ANAVATAN'ın olağanüstü kongresinin tarihini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mumcu, Anavatan Partisi Genel Merkezinde basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık 5.5 saat süren partisinin il başkanları toplantısının ardından gazetecilere açıklama yaptı. Olağanüstü kongre önerisinin dün gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) ile bugün yapılan il başkanları toplantılarında benimsendiğini ifade eden Mumcu, şunları kaydetti:

''Arkadaşlarımız bu konuda benimle mutabık olduklarını beyan ettiler. Bazı arkadaşlarımızın buna gerek olmadığı yolunda fikirleri vardı. Ama ben bunun demokratik bir icap olduğunda ısrarlı davrandım. Arkadaşlarımız da buna rıza gösterdi. Ramazan olduğu için, Ramazan'dan sonraki bir tarihe planlanlayacağız. Bu, genel başkan yetkisiyle yapılan bir çağrı olduğu için takvime bakacağım ve bundan sonraki bir zamana karar vereceğim.

Çünkü genel başkan yetkisiyle yapıyorum ve olağanüstü kongre.'' Bir gazetecinin, ''seçim öncesinde emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı ile bir telefon görüşmeniz olmuş, ayrıntıları var mı?'' sorusuna Mumcu, ''Öyle bir şey yok, hayır'' yanıtını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious