Mumcu, Köşk seçimi sürecinde vekilleri tehdit etmiş

Mumcu, Köşk seçimi sürecinde vekilleri tehdit etmiş .11661
  • Giriş : 06.10.2007 / 17:22:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, Köşk seçimi sürecinde vekilleri tehdit etmiş

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Malatya eski Milletvekili Miraç Akdoğan, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde TBMM'ye girilmemesi konusunda Anavatan'lı milletvekillerini tehdit etiğini ileri sürdü.

Ankara'da bir açıklama yapan Miraç Akdoğan, Nisan 2007'de yarıda kalan 11. Cumhurbaşkanı seçim sürecile ilgili olarak Erkan Mumcu'yu sert sözlerle eleştirdi. Ramazan Bayramı sonrası yapılacak olağanüstü kongrede Anavatan'ın yanında, Erkan Mumcu'nun ise karşısında olacağını vurgulayan Miraç Akdoğan; Mumcu'ya da "Partinin yakasından düş" çağrısı yaptı.

Erkan Mumcu'nun milletten kaçarak siyaset yapmayı tercih ettiğine işaret eden Anavatan eski milletvekili Miraç Akdoğan, Nisan 2007'deki 11. cumhurbaşkanlığı seçiminde Anavatan Partili milletvekillerinin Meclis'e girmemesinin

büyük bir yanlış olduğunu söyledi. Akdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığı gün Mumcu'nun milletvekillerine, "Gül için milletvekilleri Meclis'e gitmeyecek. Cumhurbaşkanlığı seçimi günü Meclis'e giren milletvekili de bundan sonraki siyasi yaşamını kendi başına sürdürür. Ama girmeyen milletvekilleri arkadaşlarım ise benim namusumdur" dediğini iddia etti.

Mumcu'nun milletvekillerini açıkça tehdit ettiğini savunan Miraç Akdoğan, Anavatan ile DP birleşmesi sırasında Mumcu'nun bu namus sözünü de yerine getirmediğini kaydetti. Akdoğan, "DP ile birleşim sırasında ve milletvekili aday listelerinin verildiği son günde 'Benim namusumsunuz' dedi kaç milletvekili arkadaşını listeye koymuştu? Kendisinin itirafına göre en son aşamada Ağar'a 8 milletvekili ismi vermiş. Oysa ki 18 milletvekili vardı. Bu satışı nelere göre yaptı? Çıkıp bunları açıklaması lazım" diye konuştu.

Miraç Akdoğan, Mumcu ile çok eski siyasi arkadaş olduklarını hatırlatarak, 28 Şubat'ta tepkisini gösteren ve Özal'ın cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin tavırlarına tepkiler veren Erkan Mumcu'nun siyasi olarak çok değiştiğini vurguladı. Akdoğan, "Cumhurbaşkanlığı seçiminde tam anlamı ile CHP'nin dümen kuyrukluğunu üstlenmiştir. Ya o eski Mumcu sahte ya da şimdi ki Mumcu sahte" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious