Mumcu: 301 amacına hizmet etmiyor!

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Erkan Mumcu, 301. Madde'nin amacına hizmet etmediğini ve bu sebepten gün geçtikçe milletin etrafında oluşturulan çemberin daraltıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arı Hareketi tarafından gerçekleştirilen "Sohbet Toplantısı"na katılan Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkanı Erkan Mumcu, 301. Madde'nin amacına hizmet etmediğini ve bu sebepten gün geçtikçe milletin etrafında oluşturulan çemberin daraltıldığını iddia etti. Mumcu, "Milletin üzerine gitmemek lazım. Sokaklarda patlayan şeyin ne olduğuna dikkat etmek lazım. Millet bir çemberin kendini sıktığını hissediyor. Bu durum patlamaya hazır bir bomba hazırlar. Çemberi daraltanlar hesabını iyi yapmalı" dedi.

Arı Hareketi tarafından Divan Otel'de dezenlenen "Sohbet Toplantısı"na katılan Erkan Mumcu, sözde 'Ermeni soykırımı' konusuna da değinerek, Türkiye'nin psikolojik bir harekatın içine sokulduğunu belirtti. Mumcu, "Birileri Türk kamuoyunun bilinç altına bir suçluluk duygusu enjekte etmeye çalışıyor. 'Olmuş canım bir şeyler' dedirtilmeye çalışılıyor" şeklinde konuştu. Sözde 'Ermeni soykırımı'nda olan şeyin bir "mukatele"den ibaret olduğunu kaydeden Mumcu, "Çok sayıda insanın canı yanmıştır, çok sayıda insan yuvasından edilmiştir ama bu soykırım değildir, soykırım saikiyle olmamıştır. Bu, merhum Dink'in de ifade ettiği gibi birinci dünya savaşı sırasında Avrupa'nın kışkırtmasıyla yaşanmış bir çatışmanın sonucunda ortaya çıkmış trajik bir tablodur." dedi.

Türk kamuoyunun içerden çatlatılmaya çalışıldığını da söyleyen Mumcu, "İçerdeki aydınlara 'Soykırım var' dedirtmeye çalışıyorlar. Bu, trajediyi ortaya çıkaralım amacı değildir. Bu, bir siyasi projedir" ifadelerini kullandı.

Son olarak çocuk yuvalarında yaşanan olaylara değinen Mumcu, "Kimsesiz çocuklar yurdunda çocuklara işkence yapılırken tınmayacak kadar sağlamsanız, gidin mesleğinizi yapın, ben mesleğimi yapmıyorum ben içinde huzurla yaşanacak bir ülke hayali kuruyorum, bunun için çalışıyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious