Mumcu: 367 hukuksal bir tartışma

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında Genel Kurul'a girip girmeyecekleri konusunda karar vermediklerini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mumcu, ''Hem adaylara hem de müzakere edilme biçimine bakarak karar vereceğiz'' dedi.

Mumcu, Meclisin açılışının 87. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen resepsiyonda, gazetecilerin, Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Cumhurbaşkanı adayı belli olduktan sonra DYP Genel Başkanı Ağar ile tekrar görüşeceklerini bildiren Mumcu, ''Ortak tavır kararı aldık. O işi bitirip, kendi işimize bakacağız. Milletin, Meclisin işini önce görüp, sonra kendi işimize bakacağız'' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı seçimi sırasında Genel Kurul'da bulunup bulunmayacakları sorusu üzerine Mumcu, şunları söyledi:

''367, hukuksal bir tartışma. O benim işim değil. Genel Kurul'a girip girmeyeceğimiz konusunda siyasi bir karar veririz. Bu kararımızı, hem aday hem de müzakere edilme biçimine bakarak vereceğiz. Şimdiye kadar ne bir adaya ne de bir müzakereye tanık oldum. Ortada bir (Ben yaptım oldu) hikayesi var. Anladığım kadarıyla kimse Genel Kurul'da olmamızı beklemiyor.''

AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı seçmek için yeterli çoğunlukta olduğunu düşündüğünü kaydeden Mumcu, Cumhurbaşkanı seçimlerinde grup kararı almayacaklarını da sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious