Mumcu: 'Aferin size'

  • Giriş : 04.11.2006 / 00:00:00

Anavatan Partisi (ANAVATAN) Genel Başkanı Erkan Mumcu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı ve her öğretmene bir laptop kampanyalarını eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sempozyuma Mumcu'nun yanı sıra; Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, AK Parti Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa, Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, Büyük birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Eski Milli Eğitim Bakanlarından Vehbi Dinçerler ve Mehmet Sağlam ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci katıldı.

Sempozyumda konuşma yapan Mumcu, kendisinden önceki konuşmacıların "ezberlenmiş, alışılagelmiş, çözüm üretmeyen" konuşmalar yaptığını ifade ederek "Ezberden alışılagelmiş düzen anlayışından vazgeçin, ilme sarılın, batının kavramları üzerinden prim yapmayı beklemeyin" dedi.

Konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı'nı da eleştiren Mumcu, öğrencilere bedava kitap dağıtma fikrinin kendinden çıktığını belirterek, şimdi uygulanan sistemin kendi uygulamak istediği sisteme göre çarpıtıldığını belirtti. MEB'in ücretsiz kitap ve bilgisayar kampanyalarını "ruhu olmayan" uygulamalar olarak niteleyen Mumcu "Ruhu olmayan şeylerle devrim yapılamaz" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious